6. prosince 2015 • 15:52

CELÝ SESTŘIH: Obrat za DVĚ minuty! Liberec porazil Slavii 2:1

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Liberce prožili v zápase se Slavií hrůzný úvod, už od druhé minuty prohrávali po ráně Jaromíra Zmrhala 0:1. Jenže Severočeši ukázali ve druhém poločase velkou sílu. Chvíli po svém nástupu na hřiště vyrovnal útočník Marek Bakoš a dílo dokonal domácí kapitán David Pavelka. Liberec tak přerušil slávistickou sérii bez prohry a přezimuje čtvrtý. Pražský tým je pátý.

Slavii skvěle vyšel vstup do utkání. Už na začátku druhé minuty prodloužil Frydrychův dlouhý nákop hlavou do vápna Škoda, Zmrhal se protáhl kolem nedůrazného Coufala a křížnou střelou z úhlu propálil Koubka. Záložník Pražanů skóroval ve druhém venkovním duelu po sobě a rozjásal více než tisícovku hostujících fanoušků.

Rychlý gól určil další ráz zápasu. Liberec se snažil tvořit vyrovnání, ale doplácel na řadu nepřesností. Slávisté navíc dobře vykrývali prostory a přistupovali k protihráčům, takže Slovan dlouho nepouštěli do šancí. Domácí poprvé zahrozili až v nastavení první půle, kdy odražený balon po přímém kopu Delarge špičkou nohy umístil jen do středu branky.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slavia 2:1. Domácí zvládli obrat za dvě minuty

Liberecký kouč Trpišovský devět minut po přestávce posílil ofenzivu o Slováka Bakoše a nasazení slovenského útočníka se ukázalo jako klíčový tah zápasu. Hned za dvě minuty totiž zafungovala spolupráce obou domácích útočníků. Rabušic místo střely potáhl míč vápnem, skoro až od lajny přihrál na malé vápno, kam si naběhl Bakoš a prostřelil Berkovce. Sedmou brankou v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

Severočeši ožili a za dvě minuty otočili skóre. Po rohovém kopu se odrazil balon na hranici vápna, kde napřáhl kapitán Pavelka a přízemní střelou k tyči poslal Slovan do vedení.

Liberec - Slavia: Šok! Pavelka skákavou ranou otáčí na 2:1

Hostující kouč Uhrin reagoval hned trojitým střídáním během šesti minut, ale čtvrthodiny před koncem mohli opět udeřit domácí. Coufal poslal povedený centr do vápna, kde se do míče položil osamocený Shala, který hlavičkou těsně minul.

Hosté se v závěru tlačili za vyrovnáním, ale jejich první venkovní porážku v lize od srpna už neodvrátil v 84. minutě Zmrhal, jehož volej bravurním zákrokem vytáhl gólman Koubek, ani po následném rohu Piták. Na druhé straně odmítl pojištění náskoku ve stoprocentní šanci Rabušic, ale Liberec i tak tři body udržel a po Spartě doma zdolal i Slavii. Severočeši se tak úspěšně naladili na čtvrteční klíčový souboj s Marseille o postup ze skupiny Evropské ligy.

16. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Slavia Praha 2:1 (0:1)
Branky: 57. Bakoš, 59. Pavelka - 2. Zmrhal. Rozhodčí: Jílek - Vlasjuk, Vysloužil. ŽK: Coufal, Rabušic - Frydrych, Souček. Diváci: 6919.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Mudra - Pavelka, Machuča (84. Josef Šural) - Delarge, Shala (80. Sýkora), Kerbr (55. Bakoš) - Rabušic. Trenér: Trpišovský.

Slavia: Berkovec - Frydrych, Bílek, Deli (71. R. Hrubý), T. Jablonský - Souček, Piták - Mikula (67. Voltr), Kenija (65. M. Vukadinovič), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Uhrin.