CELÝ SESTŘIH: Jihlava remizovala se Zlínem, jde před Olomouc

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Jihlavy v 16. kole první ligy doma zachránili remízu 2:2 s nováčkem Zlínem a přezimují těsně nad sestupovým pásmem o bod před Olomoucí. Na trefu hostujícího Lukáše Železníka ještě do pauzy odpověděl z penalty Lukáš Vaculík. Ve druhém poločase poslal Zlín podruhé do vedení Štěpán Koreš, ale v 83. minutě zařídil Vysočině alespoň bod Bosňan Muris Mešanovič.

Zlín vyhrál předchozí tři ligové zápasy a i v Jihlavě začal výborně. Už ve 13. minutě Poznar po centru za obranu hlavičkou uvolnil kapitána Železníka, který nedal jihlavskému brankáři Hanušovi šanci a dal svůj osmý gól v sezoně.

Domácí o sobě dali důrazně vědět až po půlhodině hry, kdy Mešanovič po centru do vápna hlavičkoval těsně vedle zlínské branky. Po dalším jihlavském útoku už následovala penalta. Jugas v 34. minutě fauloval ve vápně Mešanoviče a tradiční exekutor pokutových kopů Vaculík střelou k pravé tyči srovnal.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Zlín 2:2. Nováček zakončil skvělý podzim remízou

Hned o dvě minuty později se dostal mezi obránce znovu Mešanovič, ale sám před gólmanem Holým trestuhodně přestřelil. Po hodině hry brankář Holý chyboval v rozehrávce a Nerad vysunul Mešanoviče, který v tutovce znovu selhal a nastřelil jen gólmana Fastavu.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Vukadinovič dostal volný prostor na pravé straně, poslal přihrávku na malé vápno, kterou Koreš v 74. minutě bez problémů zužitkoval.

Mešanovič v závěru proměnil alespoň jednu z mnoha svých šanci. Šulek nacentroval do šestnáctky na Fulneka, který hlavou přistrčil míč k zakončujícímu bosenskému kanonýrovi.

Vysočina Jihlava - Fastav Zlín 2:2 (1:1)

Branky: 34. Vaculík z pen., 83. Mešanovič - 13. Železník, 74. Koreš. Rozhodčí: Pechanec - J. Paták, Ratajová. ŽK: Nerad, Marek - Holý. Diváci: 2789.

Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Šourek, Tlustý, Šulek - Jánoš, Marek - Kukol (69. Fulnek), Nerad (77. Dvořák), Vaculík - Mešanovič. Trenér: Bokša.
Zlín: Holý - Pazdera, Hájek, Jugas, Matejov - V. Vukadinovič (77. Hubáček), Živulič, Janíček (68. Holík), Koreš - Železník (81. Malý), Poznar. Trenér: Páník.

Jihlava - Zlín: Přece Jihlava vyrovnala na 2:2! Hrdinou se stal Mešanovič

Jihlava - Zlín: Ideální přihrávka! Následně parádní zakončení Koreše, 1:2

Jihlava - Zlín: Obrovská chyba Holého! Mešanovič následně selhal

Jihlava - Zlín: Signál Zlína! Výborný Hanuš ale zakročil

Jihlava - Zlín: Železník v šanci! Těsně netrefil

Jihlava - Zlín: Mešanovič mohl strhnout vedení na stranu domácích. Míč mířil nad

Jihlava - Zlín: Penalta! Mešanovič faulován Jugasem. Vaculík proměnil pokutový kop a bylo vyrovnáno

Jihlava - Zlín: Obránci zaspali a Železník toho využil. Hosté vedli 1:0

Jihlava - Zlín: Pěkný zákrok si připsal Holý. Šulek si na něj přišel

Jihlava - Zlín: Pěkně sehraná akce! Vaculík ale hlavičkoval vedle

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52