15. ledna 2016 • 12:41

Slavia udeřila po poločase už bez Hušbauera, Táborsko zdolala 3:1

Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou

Fotbalisté Slavie na soustředění v Nymburce porazili v dalším přípravném zápase druholigové Táborsko 3:1. Slávisté ale ve sněhu a na těžkém terénu udeřili až ve druhém poločase, kdy už kouč Dušan Uhrin stáhl tři největší zimní posily - Jana Bořila, Josefa Hušbauera a Murise Mešanoviče, kteří se v první půli neprosadili. Do druhého poločase dostal šanci brankář Jiří Pavlenka i Antonín Barák, o góly se postarali Miljan Vukadinovič, Jaromír Zmrhal a nováček v útoku Zdeněk Linhart.

Trenér Dušan Uhrin mladší poslal do každého z poločasů dvě rozdílné jedenáctky. Hlavně v první půli komplikoval hru zasněžený terén a žádná ze zimních posil se neprosadila.

Až po přestávce otevřel skóre chytrým lobem přes brankáře srbský ofenzivní záložník Miljan Vukadinovič. A v 69. minutě se po povedené kombinační akci pěkně trefil střelou bez přípravy na zadní tyč Jaromír Zmrhal.

Slávistický brankář Pavlenka, který po přestupu z Ostravy odchytal za Pražany druhý poločas, pak nedosáhl na podobně umístěnou ránu, ale poslední slovo měl favorit. Posila červenobílých z Českých Budějovic Linhart přetlačil v 90. minutě obránce a sám před brankou nezaváhal.

Kvůli drobným zdravotním problémům nechal Uhrin odpočívat další z posil Lukáše Železníka, kanonýra Milana Škodu a záložníky Jana Štohanzla, Karla Pitáka a Levana Keniju.

720p 480p 360p 240p
Slávistická posila Hušbauer: Se Součkem se mi hraje dobře

Slavia Praha - MAS Táborsko 3:1 (0:0)
Branky: 50. M. Vukadinovič, 69. Zmrhal, 90. Linhart.
Sestava Slavie:
První poločas: Berkovec - Bořil, Bílek, Deli, Jablonský - T. Souček - Vošahlík, Hušbauer, Černý - Mešanovič, Kuchta
Druhý poločas: Pavlenka – Holík, Latka, Frydrych, Kodr – Mikula, Barák, T. Souček (61 D. Souček), Zmrhal – Vukadinovič, Linhart

Zápas Slavia - Táborsko sledujte od 11 hodin ONLINE zde »

Hosté: 75. Froněk

Domácí: I. pol.. Berkovec – Bořil, Bílek, Deli, Jablonský – T. Souček – Vošahlík, Hušbauer, Černý – Mešanovič, Kuchta II. pol.: Pavlenka – Holík, Latka, Frydrych, Kodr – Mikula, Barák, T. Souček (61. D. Souček), Zmrhal – Vukadinovič, Linhart

Hosté: Toma – Pilík, Kočí, Džafič, Ciku, Navrátil, Presl, Mráz, Hanzlík, Javorek, Surmaj

1.  Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2.  Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3.  Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4.  Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5.  Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6.  Brno 30 14 5 11 37:38 47
7.  Jablonec 30 10 11 9 46:39 41
8.  Slovácko 30 12 4 14 37:51 40