22. ledna 2016 • 18:00

Plzeň v Turecku prohrála i podruhé, s Razgradem padla 1:2

Fotbalová Plzeň na závěr soustředění v Turecku prohrála s bulharským Razgradem
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Fotbalisté Viktorie Plzeň na kondičním soustředění v Turecku prohráli i druhý duel, když padli 1:2 s Ludogorcem Razgrad. Viktoria si chtěla po úvodní prohře 0:1 s Duisburgem s vylepšit bilanci, jenže bulharský mistr dal dva pěkné góly, na které český tým dokázal odpovědět pouze trefou Jana Holendy.

Kouč Karel Krejčí nachystal svým svěřencům v Turecku především kondiční tréninky, což bylo na herním projevu znát. Plzeňským hráčům chyběla lehkost a často byli později v soubojích.

Razgrad poslal do vedení po hezké individuální akci a střele zpoza vápna Marcelinho. Plzeň krátce po změně stran po brejku soupeře váhala s odkopem ve vlastním malém vápně, čehož bulharský tým využil k dorážce a zvýšil na 2:0. Vzápětí se sice hlavou po přímém kopu prosadil Holenda a snížil, více však už Plzeň nestihla.

Šanci znovu dostal téměř celý kádr včetně Tomáše Kučery, který by po návratu z Turecka měl zamířit na hostování do Jihlavy. Plzeň se vrací domů v sobotu, ve čtvrtek se přesune na další soustředění na Maltu.

Viktoria Plzeň - Ludogorec Razgrad 1:2 (0:1)
Branky:
56. Holenda - 28. Marcelinho, 52. Angulo.
Sestava Plzně:
I. poločas: Bolek - Matějů, Baránek, Hubník, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Kopic, D. Kolář, Končal - Ďuriš.
II. poločas: Bolek - Rajtoral, Kučera, Hejda, Končal - Petržela, Suchan, Hořava, Kovařík - Holenda, Krmenčík. Trenér: K. Krejčí.

1.  Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2.  Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3.  Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4.  Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5.  Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6.  Brno 30 14 5 11 37:38 47
7.  Jablonec 30 10 11 9 46:39 41
8.  Slovácko 30 12 4 14 37:51 40