27. ledna 2016 • 17:54

Zahustel zařídil remízu Spartě, Slavia zničila Číňany 5:1

Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Pražská "S" zvládla první přípravné zápasy na soustředění ve Španělsku bez porážky. Fotbalisté Sparty s rumunským klubem CS Pandurii uhráli remízu 1:1, když se o vyrovnání postarala jedna ze zimních posil Ondřej Zahustel. Také Slavia prohrávala, proti čínskému klubu Ťiang-su Suning ale předvedla suverénní obrat a zvítězila 5:1 - dva góly zaznamenal Milan Škoda, poprvé se trefil v červenobílém Lukáš Železník.

Sparta bez svého nejlepšího střelce Lafaty nevstoupila do utkání dobře a v úvodu se jí nedařilo dostat do tempa. Pátý celek rumunské ligy se sice nejprve nemohl radovat z gólu kvůli ofsajdu, ale v sedmnácté minutě už šel do vedení po penaltě, kterou proměnil Wellington. Sparta čelila za poslední dva přípravné zápasy hned třem pokutovým kopům.

Sparťanská hra se výrazně zlepšila po přestávce s příchodem dirigenta Matějovského, který byl nejlepším hráčem na trávníku. V 62. minutě se odražený míč dostal na hranici vápna k Zahustelovi a ten přesnou střelou do šibenice zaznamenal premiérový gól v letenském dresu.

V druhé půli se hrálo prakticky na jednu branku, ale vítězné trefy se Pražané nedočkali i proto, že jim nepřesný sudí v nastavení pravděpodobně upřel penaltu. Sparta tak ze čtyř přípravných zápasů dosud vyhrála jen ten první nad druholigovým Ústím nad Labem 7:1.

V dalším duelu ve Španělsku změří Letenští v nedělí síly s ukrajinským Dněpropetrovskem.

Železník se Škodou ukázali sílu

Slavia, kterou na podzim koupili čínští majitelé, nastoupila s ofenzivním duem Škoda, Železník, jako první se ale radoval asijský soupeř, když Berkovce překonal ve 23. minutě Escudero.

Za necelé čtyři minuty ale vyrovnal po Zmrhalově centru Železník a ještě do poločasu otočil skóre hlavou Škoda. Reprezentační útočník přidal po změně stran druhý gól a v 62. minutě se prosadil Zmrhal. Konečnou podobu výsledku dala premiérovou trefou za Slavii zimní posila Barák.

"Ťiang-su Suning je desátý tým čínské ligy, vyhrál pohár, hraje asijskou část Ligy mistrů, takže jsem rád, že se nám podařilo zvítězit. Byli jsme dnes živější a v první půli jsme soupeře převyšovali. Pro nás je to skoro třicetistupňový teplotní rozdíl oproti Praze a jsem rád, že se s tím hráči srovnali," uvedl pro klubový web kouč Slavie Dušan Uhrin mladší.

Červenobílí zopakovali výhru 5:1 z předchozího duelu s Vyšehradem a vyhráli šestý ze sedmi přípravných zápasů tohoto zimního období. V pátek na soustředění změří síly s dalším asijským celkem, jihokorejským Suwonem.

"Zítra nás čekají zase dvě tréninkové jednotky a za dva dny hrajeme proti Korejcům, takže máme nabitý program a musíme ještě spoustu věcí poladit. S posilami jsme spokojeni, dávají do toho všechno a chtějí se u nás prosadit, což je pozitivní," řekl Uhrin.

Sparta Praha - CS Pandurii 1:1 (0:1)
Branky: 62. Zahustel - 17. Wellington z pen.
Sestava Sparty: Miller - Zahustel, Brabec, Mazuch (46. Holek), Frýdek (46. Costa) - Fatai (69. Konaté), Jiráček (46. Matějovský), Mareček (46. Vácha), Dočkal, Josef Šural - Juliš. Trenér: Ščasný.

Slavia Praha - Ťiang-su Suning 5:1 (2:1)
Branky: 40. a 57. Milan Škoda, 27. Železník, 62. Zmrhal, 79. Barák - 23. Escudero.
Sestava Slavie: Berkovec - Mikula (78. Holík), Bílek (46. Latka), Deli, Bořil (46. T. Jablonský) - Štohanzl (46. M. Vukadinovič), Souček (79. Frydrych), Hušbauer (72. Piták), Zmrhal (77. Kenija) - Železník (46. Mešanovič), Milan Škoda (66. Barák). Trenér Uhrin.