zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
30. ledna 2016 • 18:25

Bohemians remizovali s Rapidem, za Sigmu dal gól Mahmutovič

Fotbalisté Zlína vyhráli Tipsport ligu a daří se jim i dál v přípravě. Vyhráli třeba i nad Saburtalo Tbilisi 1:0. Poražení finalisté Tipsport ligy z Bohemians remizovali 2:2 s Rapidem Vídeň (ilustrační foto)
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Start jarní části nejvyšší fotbalové soutěže se blíží, kluby tak odehrály další porci přípravných zápasů. Slovan Liberec remizoval s rumunským týmem Targu Mures 1:1 a Bohemians uhráli nerozhodný výsledek 2:2 s Rapidem Vídeň. V dresu Dukly se v přípravě prosadil Michal Breznaník, který vstřelil jediný gól Pražanů.

Rapid, který na podzim ve skupině Evropské ligy dvakrát porazil Plzeň, vedl po půl hodině nad Bohemiasn 2:0 díky tvrdé střele Jeliče a proměněné penaltě Schwaba. Těsně před koncem poločasu ale snížil zblízka Mikuš a v 78. minutě vyrovnal tečovanou ranou střídající Bartek. Bohemians tak s rakouským vicemistrem uhráli stejný výsledek jako před rokem.

Breznaník nastoupil v základní sestavě Dukly na pozici levého křídla a ve 38. minutě vyrovnal po přihrávce Vašíčka. Další gól ale už Pražané nedali a v pátém utkání zimní přípravy poprvé nezvítězili.

Slovácko v úvodním utkání v Turecku přestřílelo polský Bialystok 4:3. Jagiellonia krátce po poločase vedla už o tři branky, ale obrat týmu z Uherského Hradiště odstartoval v 50. minutě Košút. Chvíli po něm přidal druhý gól Havlík a v 87. minutě vyrovnal Došek. V nastavení pak o těsném triumfu Slovácka rozhodl Diviš.

Proti polskému soupeři uspěla i Olomouc, která v prvním duelu na tureckém kempu porazila Pogon Štětín 3:1. Za Sigmu se poprvé od příchodu na hostování z Plzně trefil bosenský útočník Mahmutovič.

Nerozhodnými výsledky zahájili soustředění v Turecku fotbalisté Liberce, Příbrami i Brna. Slovan se s rumunským celkem Targu Mures rozešel smírně 1:1. Středočeské mužstvo remizovalo 0:0 s Jagodinou, stejně jako Zbrojovka s jiným srbským soupeřem Voždovacem.

Jihlava zakončila soustředění v Antalyi výhrou 1:0 nad MTK Budapešť, o které rozhodl v 80. minutě navrátilec z Plzně Kučera. Vysočina tak neprohrála ani své historicky 14. utkání v Turecku.

I ve svém druhém zápase v Beleku zvítězil Zlín. Po výhře 3:2 nad kazašským Atyrau dnes prvoligový nováček zdolal Saburtalo Tbilisi 1:0 zásahem Diopa z 80. minuty.
V jediném dnešním utkání v České republice zvítězily Teplice nad druholigovým Ústím nad Labem 2:0. Mezi střelce se zapsali Hošek a Chukwuma.

Přípravná utkání:

Sloven Liberec - ASA Targu Mures (Rum.) 1:1 (0:1)
Branky: 50. Ljulka - 7. Balaur.

Sestava Liberce: Hladký - Ljulka, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Bartl, Sýkora (60. Folprecht), Karafiát (46. Bláha), Vůch (60. Jefremov) - Bakoš, Rabušic. Trenér: Trpišovský.

Vysočina Jihlava - MTK Budapešť 1:0 (0:0)
Branka:
80. T. Kučera.

Sestava Jihlavy: Hanuš - Vaculík, J. Krejčí, Šourek, Mišůn - T. Kučera, Hronek (65. Nerad) - Kukol (82. Dvořák), Šulek (82. Demeter), Bazal (46. Fulnek) - Voltr (65. Marcin). Trenér: Hipp.

1. FK Příbram - FK Jagodina (Srb.) 0:0

Sestava Příbrami:
I. poločas:
Hruška - Sus, Chaluš, Zápotočný, Mudra - Pilík, Tregler, Hnaníček, Suchan, Rezek - Bednář. II: poločas: Švenger - Sus, Dosoudil, Chaluš, Mudra - Pilík, Krameš, Štípek, Rezek, Šabala - Bednář. Trenér: Tobiáš.

Bohemians Praha 1905 - Rapid Vídeň 2:2 (1:2)