Přípravy finišují: Jablonec zase vyhrál, Baník a Teplice padly

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Týden před startem jarní části Synot ligy finišují přípravy týmů, které hrají poslední přípravné duely. V generálce uspěl Jablonec, naopak třeba Teplice prohrály se soupeřem z druhé ligy, neuspěl ani Baník Ostrava.

Teplice v předchozím přípravném duelu utrpěly debakl 0:5 na půdě lídra druhé německé ligy Lipska a nedařilo se jim ani dnes, kdy doplatily na zahazování šancí. Severočeši neproměnili několik samostatných úniků, Kukec trefil tyč a Krob v druhé půli nedal penaltu. Varnsdorf rozhodl o svém triumfu ve 39. minutě po Zbrožkově hlavičce.

Jablonec v Portugalsku v zápase dvou obratů zdolal Norrköping. Severočeši vedli po trefě Víta Beneše, švédský mistr v úvodu druhé půle skóre otočil, ale Beneš v 72. minutě srovnal a minutu před koncem zajistil osmému celku české ligy vítěznou generálku střelou z voleje střídající Vojtěch Kubista. Jablonec vyhrál všech sedm přípravných duelů.

Naopak poslední tým ligové tabulky Ostrava prohrál s šestým celkem slovenské ligy Trnavou 0:2 a v přípravě podruhé za sebou neskóroval. Svěřence nového trenéra Vlastimila Petržely přišli na stadion do Vítkovic povzbudit i fanoušci ultras, kteří se po bojkotu za minulého vedení vrátili na domácí duely.

"Mrzí mě, že jsme se nedokázali střelecky prosadit, protože předtím jsme v přípravě dávali hodně gólů. Teď nám to trošku odešlo. Kluci teď potřebují hlavně nabírat sebevědomí, protože když ho budou mít, jsou to velice šikovní hráči," uvedl pro klubový web Petržela.

Brno v generálce podlehlo týmu Levski Sofia 0:1, druhý celek bulharské ligy se v závěru prosadil z penalty. Zbrojovka tak v závěrečném čtvrtém duelu na soustředění v Turecku poprvé prohrála a inkasovala.

Nováček nejvyšší soutěže Zlín naopak proti slovenskému soupeři uspěl a Senici nastřílel čtyři góly. K výhře 4:1 přispěl dvěma brankami Tomáš Poznar. Jihlava pak porazila druholigové Pardubice těsně 2:1.