20. února 2016 • 16:12

CELÝ SESTŘIH: Brno slaví, porazilo Olomouc a uťalo bídnou sérii

CELÝ SESTŘIH: Brno - Olomouc 2:0
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy

Fotbalisté Zbrojovky Brno porazili v 18. kole první fotbalové ligy Sigmu Olomouc 2:0 a ukončili nevydařenou sérii předcházejících čtyř utkání, v nichž získali jediný bod. Branky domácích vstřelili na rozhraní poločasů v rozmezí sedmi minut Jakub Řezníček a Alois Hyčka. Olomouc zůstala v tabulce na předposledním 15. místě, když vyhrála jediné z posledních sedmi kol.

Trenér Zbrojovky Kotal po prohře na Slavii výrazně pozměnil středovou řadu, do níž zařadil Paška, Lacka a Lutonského. V úvodní čtvrthodině vycházela hra Brna z pozorné defenzívy a důsledného střežení nebezpečného útočníka Mahmutoviče. Právě na něj se snažili fotbalisté Sigmy posílat nakopávané míče, ve větrném počasí jej však ani jedna dlouhá přihrávka nenašla.

V zakládání útoků byli Hanáci dost bezradní, pouze ve 20. minutě Navrátil po střele otočkou mířil těsně vedle branky. Brno postupně převzalo iniciativu a hrozilo rychlými útoky po stranách, které vedli Pašek a na opačné straně Lutonský, jenž ve 34. minutě zakončil sólový útok střelou do boční sítě.

O deset minut později Lutonský unikl po levé straně a po jeho centru nejlepší brněnský kanonýr Řezníček oklamal zadáky soupeře Vepřeka a Radakoviče a přesnou střelou otevřel skóre utkání.

Také po změně stran pokračovalo Brno v útočném pojetí. V 51. minutě Lacko z levé strany odcentroval, Zavadil jen přiťukl míč volnému Hyčkovi, jenž přízemní střelou k tyči přidal druhou branku.

Po ní se Zbrojovka zatáhla do defenzívy, Olomouc ale z územní převahy nic nevytěžila a většinou jen trefovala bránícího protivníka. Naopak pět minut před koncem ještě mohl navýšit skóre Řezníček, jenže vyloženou šanci neproměnil a Olomouc tak už počtvrté za sebou prohrála v Brně 0:2.

18. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branky: 44. Řezníček, 51. Hyčka. Rozhodčí: Jech - Mokrusch, Kubr. ŽK: Lutonský, Řezníček - Houska, Ordoš, Mahmutovič, Malec. Diváci: 3126.

Brno: Melichárek - Hyčka, Košťál, P. Buchta, Keresteš - Pašek (90. Chrien), Zavadil, Malík, Lacko (89. R. Buchta), Lutonský (80. Škoda) - Řezníček. Trenér: Kotal.
Olomouc: M. Buchta - Hála (55. Malec), Rode (46. Štěrba), Radakovič, Vepřek - Navrátil, Houska, Šindelář, Ordoš, Moulis (71. Petr) - Mahmutovič. Trenér: Jílek.