CELÝ SESTŘIH: Liberec zlomil prokletí! V Teplicích vyhrál 3:0

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Liberce vyhráli v 19. kole první ligy 3:0 v Teplicích. První branku Slovanu, který dal tři góly podruhé za sebou, vstřelil Herolind Shala, poté se dvakrát prosadil bývalý hráč domácích Egon Vůch. Zejména díku němu tak Liberec ukončil černou sérii na stadionu Na Stínadlech, kde v soutěžním zápase nevyhrál od května 2005.

V sestavě Teplic se poprvé od zimního návratu objevil Nivaldo, který úvodní dvě jarní kola zmeškal kvůli problémům s achilovkou. Starosti naopak už v deváté minutě domácímu trenérovi Vavruškovi přidělal Ljevakovič, protože dostal osmou žlutou kartu a vynechá proto následující dva zápasy.

V prvním poločase se toho Na Stínadlech moc nestalo. Do první šance se po kombinaci s Vůchem dostal hostující Bakoš, který však zblízka trefil pouze tyč. Teplice zahrozily až krátce před přestávkou, ale Fillův volej z hranice vápna skončil těsně mimo.

Ve druhém poločase se na úvodní branku čekalo jen šest minut. Liberec se po rohovém kopu dostal do tlaku, a když Chudý přetažený centr pouze vyrazil, neměl Shala s dorážkou problém. S dalekonosnou střelou poté neuspěl hostující Breite a na opačné straně odmítl vyrovnání Vaněček, který po rohu hlavičkoval těsně nad.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Liberec 0:3

Druhý gól přidal Liberec v 73. minutě, kdy se mu podařilo naprosto nečekaně zaskočit domácí obranu. Postaral se o to zejména brankář Koubek, který dlouhým výkopem našel Vůcha a bývalý hráč Teplic bez problémů přehodil vybíhajícího Chudého.

Vzápětí byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Soungole, který v Teplicích hostuje právě z Liberce. Slovan s využitím přesilovky dlouho neváhal a opět mu pomohla chyba domácí obrany. Stoper Matula přehodil malou domů Chudého a pro míč si před prázdnou brankou doběhl Vůch. Také jeho druhé trefě předcházel dlouhý Koubkův výkop.

Liberec tak ukončil 14 soutěžních zápasů trvající sérii bez vítězství v Teplicích a navíc dal příjemný dárek trenérovi Trpišovskému, který dnes slaví 40. narozeniny. Domácí naopak v lize podruhé za sebou prohráli bez vstřelené branky.

19. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Slovan Liberec 0:3 (0:0)

Branky: 72. a 79. Vůch, 51. Shala. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Vlasjuk. ŽK: Ljevakovič, Soungole, Chudý - Karafiát, Bartl. ČK: 76. Soungole. Diváci: 4328.

Teplice: Chudý - Vondrášek, Matula, Ciskaridze, Krob - Fillo, Soungole, Vachoušek, Ljevakovič (83. Kodeš), Nivaldo (60. Vaněček) - Hora (87. Gregáň). Trenér: Vavruška.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Jefremov (80. Machuča), Karafiát, Shala (67. Folprecht, 77. Bartl), Breite, Vůch - Bakoš. Trenér: Trpišovský.

Teplice - Liberec: Teplice v rozkladu – Vůch dal druhý gól a je to 3:0 pro Liberec

Teplice - Liberec: Soungolé sestřelil Breiteho a dostal druhou žlutou

Teplice - Liberec: Vůch se prosadil proti svým a Liberec vede 2:0

Teplice - Liberec: Breiteho dělovku vytáhl Chudý na roh

Teplice - Liberec: Ljevakovič mohl vyrovnat, míč ale do brány nedostal

Teplice - Liberec: Shala se trefil a Liberec vede 1:0

Teplice - Liberec: Fillo libereckou bránu o kousek minul

Teplice - Liberec: Z dálky vypálil Dmitrij Jefremov

Teplice - Liberec: Po Vůchově parádě trefil Bakoš tyč