CELÝ SESTŘIH: Jablonec doma nezaváhal, Brno rozdrtil jasně 3:0

Autor: iSport.cz
0
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

Fotbalisté Jablonce porazili v 19. ligovém kole Brno stejně jako na podzim 3:0. Dvěma góly se na tom podílel Stanislav Tecl, trefil se i Rus Vjačeslav Karavajev. Severočeši vyhráli doma podruhé po sobě a poskočili před soupeře na šesté místo tabulky. Zbrojovka prohrála ve vzájemných zápasech počtvrté za sebou a protáhla čekání na vstřelený gól v ligových duelech v Jablonci na 787 minut.

Jablonecký trenér Zdenko Frťala udělal oproti prohranému derby v Liberci tři změny v základní sestavě a poprvé nasadil posilu do obrany Hybše. Hostům chyběl karetně potrestaný útočník Řezníček a na hrotu místo něj nastoupil Vávra.

Brňané v Jablonci v rámci ligy nevyhráli od května 2007, dnes ale zahrozili jako první. V osmé minutě zahrál přímý kop kapitán Zavadil a domácí brankář Bárta jeho střelu s námahou vyrazil na roh. Na opačné straně o chvíli později vytáhl Bredovu nebezpečnou ránu Melichárek.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Brno 3:0. Zářil probuzený Tecl

Severočeši postupem času získávali převahu, do větších šancí se ale dostávali těžko. Až v 38. minutě našel Hybš volného Tecla a ten střelou mezi nohy překonal Melichárka. Hosté marně reklamovali ofsajd. Jablonecký útočník skóroval i ve třetím jarním kole.

Minutu před přestávkou mohla Zbrojovka odpovědět, Hyčkův pokus ale skončil těsně vedle tyče. Brno začalo aktivně i druhou půli, větší šanci si však nevytvořilo.

Naopak pojistit vedení mohl Jablonci Trávník, proti němuž dobře vyběhl Melichárek a odvrátil míč. Druhého gólu se domácí dočkali v 71. minutě. Po Kerestešově chybě rychle vhodil Masopust, míč se od Tecla dostal ke Karavajevovi a ten s přispěním Malíkovy teče překonal Melichárka.

Třetí trefu mohl vzápětí přidat Greguš, pálil však nad. Přesto se Severočeši ještě jednou radovali. Po rychlém brejku v 81. minutě předložil střídající Masopust míč před branku, kam si naběhl Tecl a v klidu zaznamenal druhý gól v utkání. Čtvrtou trefu odmítl Wágner, který ve vyložené pozici mířil nad.

19. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - Zbrojovka Brno 3:0 (1:0)
Branky: 38. a 81. Tecl, 71. Karavajev. Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Melichar. ŽK: Hanousek (Jablonec). Diváci: 2180.

Jablonec: Bárta - Karavajev, Kysela, Beneš, Hybš - Hübschman - Trávník (79. Hanousek), Greguš, Pospíšil (84. Wágner), Breda (57. Masopust) - Tecl. Trenér: Frťala.

Brno: Melichárek - Hyčka, Košťál, P. Buchta, Keresteš - Pašek (78. Škoda), Zavadil, Malík, Lacko (68. Brigant), Lutonský - Vávra (58. Chrien). Trenér: Kotal.

Klíčové momenty utkání:

Jablonec - Brno: Wágner netrefil prázdnou bránu

Jablonec - Brno: Krásná akce Tecla a Masopusta skončila gólem na 3:0

Jablonec - Brno: Melichárek na balon sáhl, ale neudržel, Karavajev se trefil na 2:0

Jablonec - Brno: Melichárek zlikvidoval šanci Trávníka

Jablonec - Brno: Hybš připravil gól pro Tecla, Jablonec vede 1:0

Jablonec - Brno: Breda zaměstnal Melichárka, ten vyrazil balon na roh

Jablonec - Brno: Pavel Zavadil kopl pěkný přímák, Michal Bárta byl pozorný

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57