CELÝ SESTŘIH: Plzeňský koncert. Mistr rozdrtil Příbram 4:0

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Výborným výkonem se předvedli fotbalisté Viktorie Plzně ve 20. kole Synot ligy proti Příbrami (4:0). Viktoria svého soupeře jasně přehrála a na cestu domů mu přibalila čtyřgólový příděl. A to ještě kanonýr domácích Michal Ďuriš neproměnil penaltu. Příbram na jaře ještě neskórovala a na gól čeká už 366 minut. Vedoucí Plzeň má i nadále na druhou Spartu šestibodový náskok, Letenští mají však zápas k dobru.

Příbram přijela bez tří klíčových postav ofenzivy Pilíka , Bednáře a Štípka, a tak trenér Pavel Tobiáš vsadil na defenzivně laděnou sestavu, do které se vrátil po zranění zkušený stoper Zápotočný. Plzeň proto musela od začátku dobývat obranný val hostů. A povedlo se jí to rychle.

Už v osmé minutě se po dlouhém obléhání příbramské obrany dostal míč od Ďuriše na hranici pokutového území k Rajtoralovi a bývalý reprezentant svou střelu umístil ideálně k tyči.

Rychlý gól však místo uklidnění přinesl do plzeňské hry nervozitu a byla to Příbram, kdo začal hrozit. Domácí měli problémy zejména s příbramským napadáním rozehrávky, z čehož pramenily plzeňské chyby. Rezek tak vypíchl míč Matějů přímo k Šabalovi, lotyšský reprezentant sice reflexivně stihl vystřelit, ale úplně prázdnou branku netrefil.

O chvíli později vlétl do vápna Vošahlík a podél brankové čáry stihl pod brankářem Kozáčikem poslat míč do malého vápna, tam však Hubník nebezpečí odvrátil.

Uklidnění Viktorii mohla přinést 36. minuta, kdy po rychlém brejku přiklepl Matějů míč Ďurišovi, ten však trefil jen tyč a v pozici ležícího střelce Hrušku z dorážky nepropálil.

Ďuriš si však vše vynahradil hned po změně stran, kdy ho ideálním pasem na 50 metrů vyslal do sóla Hořava, slovenský útočník utekl oběma stoperům a střelou mezi nohy brankáře Hruška zaznamenal svou první jarní branku a dvanáctou v sezoně. Na prvním místě tabulky střelců se tak dotáhl na Mageru a Lafatu .

Chvíli na to pak Kolář vybojoval přímý kop, ke kterému si stoupl Kovařík a trefil se ideálně do horního růžku branky. Příbrami nepomohlo ani to, že Zápotočný stál u tyče, ale na přesně mířenou střelu nedosáhl.

A vydařenou osmiminutovku mohl završit Ďuriš, který si došel pro penaltu po faulu Zápotočného, jenže sám ji neproměnil, když vůbec netrefil branku. Viktoria nedala čtvrtý ze sedmi pokutových kopů v tomto ligovém ročníku.

Plzeň ve druhé půli předváděla nejlepší jarní výkon a mohla přidat další branky, Ďuriš však v další šanci minul a Rajtoralovu střelu vykopl z branky Zápotočný. V 70. minutě už se ale domácí fanoušci radovali počtvrté, když Hořava dostal ve vápně hodně prostoru a technickou střelou na zadní tyč nedal Hruškovi šanci zasáhnout. Příbram tak na západě Čech prohrála posedmé za sebou.

20. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 4:0 (1:0)
Branky: 8. Rajtoral, 47. Ďuriš, 51. Kovařík, 70. Hořava. Rozhodčí: Orel - Nádvorník, Hock. ŽK: Chaluš, Šabala, Rezek (všichni Příbram). Diváci: 9833.

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Baránek, Hubník, Limberský - Hořava, Hrošovský (82. Vaněk) - Rajtoral (82. Petržela), Kolář, Kovařík - Ďuriš (75. Holenda). Trenér: Krejčí.

Příbram: Hruška - Mudra, Chaluš, Zápotočný, Divíšek - Krameš (87. Kilián), Hnaníček (67. Moravec), Rezek, Tregler, Vošahlík (82. Brandner) - Šabala. Trenér: P. Tobiáš.

Plzeň - Příbram: Brandner mohl dát čestný gól, ale bránu minul

Plzeň - Příbram: Hořava se krásně trefil dloubákem – 4:0

Plzeň - Příbram: Zápotočný podrazil Ďuriše a sám faulovaný penaltu zahodil

Plzeň - Příbram: Kovařík krásně obstřelil zeď a je to 3:0

Plzeň - Příbram: Další šance – a Ďuriš ji znovu neproměnil

Plzeň - Příbram: Rajtoralovi sebral druhý gól na brankové čáře Zápotočný