12. března 2016 • 18:56

CELÝ SESTŘIH: Boleslav ztratila body. V Teplicích hrála 0:0

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Mladé Boleslavi pouze remizovali v 21. kole Synot ligy na hřišti Teplic 0:0 a v tabulce se na ně bodově dotáhl Liberec, který vyhrál v Příbrami. Domácí protáhli sérii bez vítězství na čtyři zápasy.

Severočeši nastoupili bez klasického útočníka, místo něj dostal příležitost na hrotu Vachoušek a byl to právě on, kdo se dostal do první vážné šance zápasu. Ve čtvrté minutě k němu Fillo prodloužil centr, domácí kapitán ale v ideální pozici trefil pouze devatenáctiletého Tomla, který si v obraně Mladé Boleslavi prožíval svůj ligový debut.

Domácí měli v prvním poločase lehce navrch a další možnost otevřít skóre měl Fillo, jenže proti boleslavskému brankáři Šedovi neuspěl. Ve 24. minutě se ke slovu dostali i hosté, Chramostovo sólo ale skvěle zneškodnil teplický gólman Chudý. V poslední šanci úvodního dějství se poté ocitl opět Chramosta, ale tentokrát trefil jen boční síť.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jihlava 0:1. Hosté se vzdalují od sestupového pásma

Do druhé půle vstoupili mnohem aktivněji Severočeši, ale dlouho stál za zmínku jen Vachouškův pokus z otočky, který málem zaskočil Šedu. Teplice tlak postupně stupňovaly a v 75. minutě byl blízko brance Fillo, když Šedovi vypadl míč z rukou, jeho střela ale trefila břevno.

Pět minut před koncem se po Nivaldově centru dostal k míči Vachoušek, jeho tvrdou ránu ale zblokoval Čmovš. Když podobně dopadl Krob v samotném závěru utkání, skončil zápas bez branek. Teplice tak navzdory velké převaze ve druhé půli neskórovaly a v posledních čtyřech zápasech daly jen jeden gól.

S bodem nemůže být spokojená ani Mladá Boleslav, protože po vítězství Liberce nad Příbramí přišla o náskok na třetím místě, které před Slovanem drží jen díky lepšímu skóre. Pátá Slavia navíc na středočeský celek ztrácí pouhé tři body.

21. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 0:0

Rozhodčí: Proske - Nádvorník, J. Paták. ŽK: Vachoušek, Ciskaridze, Gregáň, Potočný - Čmovš, Takács. Diváci: 3541.

Teplice: Chudý - Hora, Lüftner, Ciskaridze, Krob - Kodeš, Soungole - Gregáň (57. Nivaldo), Kukec (65. Potočný), Fillo - Vachoušek. Trenér: Vavruška.

M. Boleslav: Šeda - Jánoš, Toml, Čmovš, Fleišman - Ščuk, Rada - Čermák (81. Přikryl), Magera (78. Takács), Kalabiška - Chramosta (46. Baroš). Trenér: Jarolím.

Teplice - Mladá Boleslav: Kalabiška Chudého neprostřelil

Teplice - Mladá Boleslav: Šedovi vypadl balon, Fillo pak trefil břevno

Teplice - Mladá Boleslav: Mladoboleslavskou šanci zblokovala domácí obrana

Teplice - Mladá Boleslav: Chudý vychytal Chramostovo sólo!

Teplice - Mladá Boleslav: Šeda skvěle vychytal Filla po brejku Teplic

Teplice - Mladá Boleslav: Kukec z úhlu vracel balon do vápna, obrana ho odehrála

Teplice - Mladá Boleslav: Vachoušek svou střelu do brány nedostal

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47
7. Jablonec 30 10 11 9 46:39 41