Vácha vyrazil míč rukou z branky. Byl to Bičíkův zákrok, hájil se

Olomouc - Sparta: Do prázdné brány hlavičkoval Mahmutovič, Vácha vyrazil míč rukou
Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona
RENTGEN: Ngadeu? Řešení z nouze, které táhne Slavii RENTGEN: Ngadeu? Řešení z nouze, které táhne Slavii

Záložník Sparty Lukáš Vácha si v ligovém utkání na půdě Olomouce zahrál na brankáře. Po hlavičce útočníka Aidina Mahmutoviče totiž míč vyrazil rukou. Situace ovšem byla poměrně nepřehledná, za Váchou se o zákrok snažil sparťanský gólman David Bičík. Právě to hostujícího favorita zachránilo od penalty a samotného fotbalistu od červené karty. Sudí Michal Paták totiž Váchovu ruku přešel. Sparta i díky tomu vyhrála 2:0.

Tohle mohl být klíčový moment celého utkání Olomouce se Spartou. Ve 30. minutě se dostal k hlavičce domácí Aidin Mahmutovič a mířil do odkryté branky. Jenže tam se stačili vrátit brankář Bičík se záložníkem Váchou a předvedli „dvojzákrok“.

Zatímco od sparťanského gólmana to bylo v pořádku, Vácha měl být vyloučen. Míče se totiž evidentně rukou dotkl a pomohl ho vyrazit na rohový kop. Hlavní rozhodčí Paták ale penaltu nezapískal.

„To měla být penalta pro Olomouc a červená pro Váchu,“ měl jasno bývalý rozhodčí Robert Henn v přímém přenosu O2 Sport.

„Chtěl jsem to chytit, to je pravda. Ale zezadu mě trefil David Bičík, takže to byl jeho zákrok,“ nabídl svůj pohled o poločase pro změnu sám Vácha.

Tak jako tak, Olomouc výhodu pokutového kopu nedostala. A velký favorit kritickou situaci přežil bez úhony. ¨

To se ve druhém poločase ukázalo jako velmi důležité. Právě po Váchově střele a Marečkově teči se totiž Sparta dostala v 57. minutě do vedení. Sparta pak v závěru přidala druhý gól a v Olomouci vyhrála 2:0.

720p 480p 360p 240p
Olomouc - Sparta: Marečkova teč pomohla Váchově střele do brány. Sparta vede 1:0