Váchův zápas: Ruka ve vápně, gólová střela i hádka s Brabcem

Autor: pod
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Byl nepřehlédnutelný. Záložník Sparty Lukáš Vácha se stal ústřední postavou ligového zápasu na půdě Olomouce. Šestadvacetiletý fotbalista nejdříve pomohl brankáři Davidu Bičíkovi vyrazit rukou hlavičku domácích a musel být rád, že sudí Michal Paták nenařídil penaltu. Ve druhém poločase se pak předvedl úplně v jiném světle, když jeho tečovaná střela zapadla do sítě. To hádka se spoluhráčem Jakubem Brabcem se naopak trenérovi Zdeňku Ščasnému líbit nemohla.

Ruka ve vápně

Situace ze 30. minuty budí emoce ještě teď. Útočník Olomouce Aidin Mahmutovič hlavičkoval do prázdné sparťanské brány, společnými silami ovšem míč vyrazili brankář David Bičík a právě Lukáš Vácha.

Problém byl v tom, že Vácha se míče dotkl rukou. Sudí ovšem penaltu pro Olomouc nenařídil a Vácha mohl zápas dohrát.

Olomouc - Sparta: Do brány hlavičkoval Mahmutovič, Vácha vyrazil míč rukou

Gólová střela

V 57. minutě do té doby bezgólového utkání se Vácha předvedl v lepším světle. Defenzivní záložník dostal přihrávku od Bořka Dočkala, neváhal a vypálil. Jeho prudkou střelu tečoval Lukáš Mareček a míč skončil v síti. Spartu gól hodně uklidnil.

Olomouc - Sparta: Marečkova teč pomohla Váchově střele do brány. Sparta vede 1:0

Hádka s Brabcem

Vácha se fanouškům připomněl ještě jednou. Tentokrát opět spíše v záporném smyslu. Nejdříve se postrkoval s útočníkem Olomouce Michalem Ordošem a poté se pohádal dokonce s vlastním spoluhráčem.

Na Váchu totiž ostře vyjel stoper Jakub Brabec. Naštvaného obránce musel uklidnit až kolega Mario Holek, Vácha celý incident přešel s kamennou tváří. A po zápase už měl důvod k úsměvům, jeho tým vyhrál 2:0.

Olomouc - Sparta: Konstruktivní diskuze? Brabec se pohádal s Váchou

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Sparta 0:2. Vácha mohl jít ven