CELÝ SESTŘIH: Příbram se probudila, v Jihlavě vyhrála jasně 3:1

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Střelecké probuzení v pravý čas. Fotbalisté Příbrami po dlouhé sérii bez vstřelené branky vyhráli na půdě Jihlavy jasně 3:1. Svěřenci Pavla Tobiáše díky gólům Treglera, Bednáře a Suchana zvládli důležité utkání v boji o záchranu a minimálně do soboty se posunuli na 11. místo tabulky. Domácí si prohrou zkomplikovali cestu za záchranou.

Jihlava sice vyhrála poslední dva ligové zápasy, ale do záchranářského souboje vstoupili mnohem lépe Středočeši. V páté minutě brankář Hanuš vyrazil nebezpečný míč, který k jeho tyči hlavou tečoval spoluhráč Kryštůfek.

Bednářovu střelu ještě domácí obránci zblokovali na roh, ale v 18. minutě už po centru Divíška dopravil míč do branky hlavou nepokrytý Tengler. Pro Příbram to byl první ligový gól po 473 minutách.

Vysočina přesto byla dál pasivní, první pískot se na stadionu z tribun linul už po půlhodině hry. Příbramští podruhé trestali čtyři minuty před koncem poločasu, kdy se ve vápně prosadil opět nikým nehlídaný Bednář.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Příbram 1:3. Hosté poprvé na jaře vyhráli

Po přestávce domácí kouč Hipp nechal v kabině nevýrazného Kukola a místo něj do zálohy na hřiště poslal Fulneka, jenže ani ten nedokázal statickou hru Vysočiny rozhýbat.

Příbram si hlídala náskok, který ještě navýšila. Bednář ještě po standardní situaci neuspěl, ale v 78. minutě už přidal třetí branku Suchan přesnou střelou v tyči.

Kosmetickou úpravu skóre zařídil pět minut před koncem pohotovou ranou Nerad. To už ale většina fandů ze stadionu byla na odchodu. Vysočina, která doma ukončila sérii pěti utkání bez porážky, dohrávala za pískotu domácího kotle.

22. kola první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - 1. FK Příbram 1:3 (0:2)
Branky: 85. Nerad - 18. Tregler, 41. Bednář, 78. Suchan. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Peřina. ŽK: Voltr, Hronek, Kučera - Divíšek. Diváci: 2856.

Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Krejčí, Šourek, Urdinov - Kučera, Demeter (53. Nerad) - Kukol (46. Fulnek), Hronek, Vaculík - Voltr (75. Jungr). Trenér: Hipp.

Příbram: Hruška - Divíšek, Krameš, Zápotočný, Mudra - Tregler, Hnaníček - Štípek (75. Rezek), Pilík (88. Brandner), Suchan (80. Vošahlík) - Bednář. Trenér: Tobiáš.

Jihlava - Příbram: Gól! Jan Suchan zvyšuje z brejku na 3:0 pro Příbram

Jihlava - Příbram: Nový signál Příbrami Bednář nezužitkoval

Jihlava - Příbram: Hanuš vychytal Bednáře po standardce

Jihlava - Příbram: Bednář je zpátky! Příbram vede v Jihlavě 0:2

Jihlava - Příbram: Radek Voltr dostal žlutou kartu za simulování

Jihlava - Příbram: Gól! Tregler hlavičkou posílá Příbram do vedení