CELÝ SESTŘIH: Bohemians utnuli jízdu Slovácka. Vyhráli 2:0

0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili v 22. kole Synot ligy nad Slováckem 2:0. O první branku domácích se postaral Michal Hubínek povedenou střelou z dálky. Druhý gól přidal Jhon Mosquera.

Před výkopem velký fanoušek Bohemians herec Ivan Trojan vyzval domácí příznivce, aby v úterý přišli před budovu magistrátu, kde radní mají jednat o koupi Ďolíčku. Vršovický klub totiž má s majitelem stadionu smlouvu jen do konce června a hrozí mu, že nedostane licenci pro příští sezonu.

Bohemians začali aktivněji a v osmé minutě měli první slušnou šanci. Schick v šestnáctce sklepnul míč k volnému Krchovi, kterému však střela nevyšla. Brzy zahrozilo také Slovácko. Biolkovu střelu vytáhl gólman Zlámal na tyčku a z dorážky Sadílek trefil jen bránícího Krcha.

Hosté si ve 34. minutě po svém prvním rohu vytvořili ve vápně "Klokanů" velký závar, ale Valenta ani Šumulikoski nakonec zakončit nedokázali. Na druhé straně Hubínek zamířil z úhlu jen do náručí připraveného brankáře Heči.

Domácí zatlačili Slovácko i na začátku druhého poločasu. Ve velké příležitosti ještě neuspěl Acosta, který napálil dobře vyběhnutého Heču.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Slovácko 2:0. Domácí ukončili sérii Slovácka

V 59. minutě už se Bohemians prosadili. Hubínek si sám rozjel akci, obešel Košúta a jeho přízemní dalekonosná střela se od tyčky odrazila do sítě. Téměř vzápětí mohl vyrovnat Biolek, ale hlavičkoval jen do břevna.

Pražané už v 64. minutě pojistili náskok druhou brankou. Schick hlavou poslal do úniku Kolumbijce Mosqueru, který z úhlu i díky Košútově teči překonal Heču. Hostující brankář podržel svůj tým v závěru, kdy zneškodnil tvrdé rány Schicka i Acosty.

Bohemians tak doma prodloužili sérii ligové bez porážky na sedm utkání, Slovácko prohrálo poprvé po čtyřech zápasech.

22. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - 1. FC Slovácko 2:0 (0:0)
Branky: 59. Hubínek, 64. Mosquera. Rozhodčí: Jílek - Pilný, Kříž. ŽK: Reinberk, Biolek (oba Slovácko). Diváci: 4571.

Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Švec - Mosquera, Hubínek (90. Akulinin), Jirásek (80. Gajič), Acosta (86. Čížek) - Schick. Trenér: Pivarník.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Civič - Šumulikoski - Biolek, Sadílek (73. Diviš), Valenta (69. Kone), Havlík - Došek. Trenér: Habanec

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47