CELÝ SESTŘIH: Jízda! Brno udeřilo už za 14 vteřin, Duklu smetlo 3:0

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Zbrojovky Brno převálcovali Duklu Praha jasně 3:0. První branka padla už po 14 vteřinách, kdy se prosadil Alois Hyčka. Druhou branku Zbrojovky přidal Buchta a třetí Michal Škoda.

Diváci v Brně čekali na úvodní branku jen čtrnáct sekund. Domácí ihned po rozehrávce poslali míč na levé křídlo, odkud odcentroval do pokutového území Lutonský, odražený míč si našel dobíhající Hyčka a levačkou poslal z hranice šestnáctky míč přesně k tyči. Za nejrychlejším gólem v historii ligy v podání švýcarského útočníka v barvách Sparty Maura Lustrinelliho z roku 2006 zaostal Hyčka jen o tři sekundy.

Dukla sice po inkasovaném gólu více držela balon, ale k vyloženým brankovým šancím to nevedlo. Po nedorozumění brněnského brankáře Melichárka se stoperem Buchtou se v deváté minutě k míči lacino dostal Hanousek, ale mířil vedle. Hosté často hledali aktivního Breznaníka a jeden z jeho centrů se snesl na horní část břevna.

Výrazné šance na obou stranách přinesl krátký úsek okolo 36. minuty. Po rohu domácího Zavadila a opětovném vrácení míče do pokutového území se sám před brankářem Radou ocitl Škoda, ale hostující gólman reflexivním zákrokem jeho hlavičku vyrazil.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Dukla 3:0

V další šanci Brna neuspěl ani Řezníček, který nepotrestal chybnou rozehrávku Dukly. Naopak záhy mohl po průniku z pravé strany vyrovnat hostující Mareš, míč ovšem napálil jen do břevna.

Rušný závěr první půle zakončila druhá branka Zbrojovky. Další rohový kop Zavadila propadl až na zadní tyč k Buchtovi, jemuž nedělalo problém z bezprostřední blízkosti rozvlnit síť.

Dukla v úvodu druhé půle nevyužila ke snížení střely Jurendiče a Miloševiče, naopak v pohodě hrající Brno opět udeřilo. Škoda se v 66. minutě po hezké kombinační akci prokličkoval neohroženě do pokutového území a tvrdou střelou propálil i brankáře Radu.

Hosté se nadále snažili aspoň o čestnou branku, zahrozili sérií rohových kopů, centry ovšem odvrátila jistá domácí obrana, či vyboxoval brankář Melichárek.

22. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - Dukla Praha 3:0 (2:0)
Branky: 1. Hyčka, 44. P. Buchta, 66. Škoda. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kubr. ŽK: Hyčka - Považanec. Diváci: 3942.

Brno: Melichárek - Hyčka, Košťál, P. Buchta, Keresteš - Pašek (70. Chrien), Zavadil, Lacko, Lutonský (87. Kučera) - Škoda (86. R. Buchta) - Řezníček. Trenér: Kotal.

Dukla: Rada - Miloševič, Gorkšs, Jurendič, Breznaník - Považanec, Hanousek (46. Tetour), Čajič (62. Néstor) - Mareš, Beauguel, Berger (74. Manzia). Trenér: Kozel.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47