1. dubna 2016 • 22:07

CELÝ SESTŘIH: Naděje pro Olomouc. Sigma přejela Ostravu 6:2

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Olomouce rozdrtili v předehrávce 23. ligového kola v souboji dvou nejhorších týmů tabulky Ostravu 6:2. Ještě v 67. minutě byl stav 2:2, ale poté dali Hanáci čtyři góly. Vítěznou trefu si připsal z penalty Jakub Plšek, hvězdou zápasu se stal domácí lídr Michal Ordoš, který zaznamenal jednu branku a tři asistence. Sigma se po své nejvyšší výhře v ligové sezoně přiblížila na tři body ke čtrnácté Jihlavě a oživila šance na záchranu. Baník je dál beznadějně poslední.

Na Andrově stadionu se zpočátku hrál fotbal pouze mezi šestnáctkami, v 29. minutě se ale Baník, podporovaný plným sektorem fanoušků, dočkal vedení. Holzer si narazil s Hrubým a sám před brankářem Buchtou nezaváhal.

Sigma ale za dvě minuty odpověděla. Gólman Ostravy Chmiel vyběhl, míč odvrátil jen k Ordošovi a ten jej brilantním technickým obloučkem z dálky poslal do opuštěné branky. Ve 39. minutě už Olomouc vedla. Ordoš vybojoval míč ve středu pole, jemnou přihrávkou poslal do šance Ševčíka a ten se mohl radovat z první ligové trefy v kariéře.

Baník mohl hned zkraje druhé půle srovnat, když Holzer po Radakovičově chybě pálil do tyče. V 62. minutě se už hosté prosadili. Do přihrávky od Hrubého vložil kopačku Ševčík, balon naprosto změnil směr a překvapivě zapadl k tyči.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Ostrava 6:2. Ordoš si připsal 1+3

Slezané ale udrželi remízu jen chvíli. V 67. minutě zůstal Radakovič za obranou hostů, vracející se Červenka ho stáhl k zemi a Plšek s přehledem proměnil nařízenou penaltu. Za sedm minut domácí náskok pojistili. Výborně hrající Ordoš našel přesnou kolmicí Navrátila a ten podél Chmiela zvýšil.

Hosté se sesypali a dostali ještě dva góly. Mimořádně povedený večer korunoval Ordoš, který třetí asistencí posunul míč na Petra a ten v pádu překonal Chmiela. Ordoš pak mohl ke svému produktivnímu večeru přidat ještě další branku, jeho střelu však vyrazil ostravský gólman nad břevno.

Už v nastavení přidal po rohovém kopu hlavou šestou trefu Sigmy střídající Malec. Hanáci prožili nejproduktivnější večer v sezoně, až do dnešního zápasu totiž měli s pouhými 17 brankami nejhorší ofenzivu ligy.

23. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 6:2 (2:1)

Branky: 31. Ordoš, 39. Ševčík, 68. Plšek z pen., 75. Navrátil, 82. Petr, 90.+1 Malec - 29. Holzer, 61. vlastní Ševčík. Rozhodčí: Kocourek - Mokrusch, Pochylý. ŽK: Šindelář - Sukup, Lásik, Červenka, Lučič. Diváci: 5317.

Olomouc: Buchta - Hála, Šindelář, Radakovič, Falta - Navrátil (79. Houska), Plšek, Ordoš, Ševčík, Petr (83. Zahradníček) - Chorý (70. Malec). Trenér: Jílek.

Ostrava: Chmiel - Sukup, Kaša, Vraštil, Lučič - Mondek (72. J. Šašinka), Lásik (66. Mešaninov), Hrubý, Holzer, Granečný (46. Červenka) - De Azevedo. Trenér: Petržela.

Olomouc - Ostrava: Jako v tenise! Malec dal hlavou na 6:2

Olomouc - Ostrava: Ordoš řádí. Jeho ránu vyškrábl Chmiel na roh

Olomouc - Ostrava: To už je debakl – Ordoš uvolnil Petra a Sigma vede 5:2

Olomouc - Ostrava: Další Ordošova skvělá nahrávka – a Navrátil zvýšil na 4:2

Olomouc - Ostrava: Červenka složil Radakoviče a Plšek z penalty vrátil vedení Sigmě

Olomouc - Ostrava: To je pech. Ševčík nešťastně překonal vlastního gólmana

Olomouc - Ostrava: Holzer napřáhl – a trefil tyč

Olomouc - Ostrava: Ordoš parádně nahrál Ševčíkovi, Sigma vede 2:1

Olomouc - Ostrava: Oblouček ze třiceti metrů – Ordoš nádherně vyrovnal

Olomouc - Ostrava: Holzer si narazil s Hrubým a Baník vede 1:0

Olomouc - Ostrava: Hála si vybojoval míč a vypálil těsně vedle

Olomouc - Ostrava: Klub, který budí emoce – Baník má v Olomouci silnou podporu

Olomouc - Ostrava: Sigma mohla vést, Chorému chyběly centimetry