CELÝ SESTŘIH: Liberec utnul sérii Bohemky, zvítězil v Ďolíčku

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Liberce vyhráli 1:0 na hřišti Bohemians 1905 a pojistili si čtvrté místo v tabulce. Slovan díky gólu Ghaňana Isaaca Sackeyho ze 44. minuty ukončil pražskému týmu sérii sedmi domácích utkání bez porážky. "Klokani" v zápase trefili čtyřikrát brankovou konstrukci.

Liberecký Shala sice už ve druhé minutě dostal míč do sítě, ale gól nebyl uznán pro ofsajd. Další akci albánského záložníka zlikvidoval domácí brankář Zlámal. Na druhé straně Hubínkovu střelu zastavilo břevno.

Aktivnějším Bohemians ve finální fázi chyběla přesnost. Deset minut před pauzou Mosquera vyslal Schicka, který přešel přes Sackeyho, ale ztroskotal na Koubkovi. Liberecký gólman pak měl i hodně štěstí, protože Mosquerův pokus se odrazil od levé do pravé tyčky. Následnou tvrdou ránu Acosty Koubek vytáhl na roh.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Liberec 0:1. Domáci spalovali šance, hostům vystřelil výhru Sackey

Hráči Slovanu domácí tlak ustáli a minutu před pauzou otevřeli skóre z rohu. Míč propadl k volnému Sackeymu a jeho střela z úhlu i s přispěním tyče zapadla branky. Ghanský záložník si připsal premiérový ligový zásah v sezoně.

Bohemians se ve druhém poločase snažili nepříznivý stav zvrátit, ale hodně chybovali v rozehrávce a dlouho se nedostávali ani k liberecké šestnáctce. Až v 84. minutě si na Čížkovu standardku naskočil Krch, jenže hlavičku poslal jen do náruče připraveného Koubka. Toho v nastavení počtvrté zachránila branková konstrukce, když břevno napálil pro změnu Jirásek.

Severočeši tak venku vyhráli třetí ligový zápas po sobě bez inkasovaného gólu. Naopak Bohemians mají na předposlední Olomouc už jen pětibodový náskok.

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 0:1 (0:1)

Branka: 44. Sackey. Rozhodčí: Paták - Nádvorník, Hrabovský. ŽK: Schick - Coufal, Pokorný, Luckassen, Bartošák. Diváci: 4923.
Bohemians: Zlámal - Čögley, Krch, Šmíd, Havel - Švec - Acosta (63. Čížek), Hubínek (71. Lulič), Jirásek, Mosquera (63. Bartek) - Schick. Trenér: Pivarník.
Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Sackey (71. Bartošák), Breite - Jefremov, Shala, Vůch (65. Folprecht) - Bakoš (76. Luckassen). Trenér: Trpišovský.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47