2. dubna 2016 • 19:15

CELÝ SESTŘIH: Příbram selhala, s Boleslaví ztratila vedení 0:2

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Boleslav 2:3. Boleslav urvala body skvělým finišem
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Fotbalisté Mladé Boleslavi ve 23. kole první ligy otočili zápas na hřišti Příbrami a vyhráli 3:2. Na třetím místě tabulky tak udrželi tříbodový náskok na Liberec. Příbram přitom vedla už 2:0 po vlastní brance Ondřeje Kúdely a trefě Romana Bednáře, jenže pak hosté zabrali a zásluhou Jana Kalabišky a vlastního gólu Tomáše Zápotočného srovnali. V nastavení zařídil obrat z přímého kopu Jakub Rada. Boleslav tak v Příbrami vyhrála poprvé od roku 2006.

Mladá Boleslav v očekávání mnoha standardních situací vsadila na vysokou sestavu a Mageru podporoval podobně vytáhlý Takács. Jenže Příbram psychicky posílená minulou výhrou v Jihlavě od začátku favorita zatlačila a vytvořila si převahu.

Z úvodního tlaku ale vytěžila jen tvrdou střelu Pilíka vedle a několik závarů. Po čtvrthodině začali zlobit i hosté, ale Chramostovi sebral šanci rychlým vyběhnutím brankář Hruška a zblízka neuspěl ani Kúdela.

Ten se stal smolným hrdinou ve 20. minutě, kdy po dlouhém nákopu domácích po lehkém přistrčení od Bednáře ztratil rovnováhu a nechtěně patičkou poslal míč do vlastní branky za vybíhajícího Šedu.

Příbram si pak šťastné vedení hlídala. Hosté kombinovali jen kolem vápna a do nebezpečnějších pozic se nedostávali. Až těsně před poločasem musel Hruška vyškrábnout zpod břevna tečovanou střelu Jánoše.

Hned v úvodu druhé půle pak přišla pro Boleslav další rána, když po rohu napálil odražený míč Mudra, Šeda vyrazil střelu jen před sebe a Bednář pohotově zvýšil na 2:0.

Boleslav na to zareagovala nasazením Baroše a Kalabišky, který už po pěti minutách na hřišti zařídil snížení. Jánošův centr propadl až ke Kalabiškovi, ten předskočil Krameše a dal premiérový ligový gól po zimním příchodu do Boleslavi a první v české nejvyšší soutěži od listopadu 2010.

Příbram si náskok hlídala až do 84. minuty, kdy přišel dlouhý centr Rady, který propadl k Zápotočnému a ten nechtěně tečoval míč do vlastní branky.

A to nebylo od hostů vše. V nastavení vybojovali slibnou standardní situaci, míč si postavil k přímému kopu Rada a tvrdou střelou do šibenice na stranu gólmana zaskočil reprezentačního kolegu mezi tyčemi Hrušku.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:0)

Branky: 20. vlastní Kúdela, 47. Bednář - 57. Kalabiška, 84. vlastní Zápotočný, 90.+1 Rada. Rozhodčí: Jílek - Kotík, Dobrovolný. ŽK: Tregler, Suchan, Krameš - Fleišman.
Příbram: Hruška - Krameš, Tregler, Zápotočný, Mudra - Hnaníček - Štípek (79. Brandner), Pilík, Suchan (84. Vošahlík), Rezek - Bednář. Trenér: Tobiáš.
Mladá Boleslav: Šeda - Jánoš, Kúdela, Čmovš, Fleišman (78. Klobása) - Ščuk, Rada - Čermák, Takács (54. Baroš), Chramosta (52. Kalabiška) - Magera. Trenér: Jarolím.

720p 480p 360p 240p
Příbram - Mladá Boleslav: Gólparáda! Rada vymetl šibenici z přímého kopu a otáčí skóre

Příbram - Mladá Boleslav: Gól! Hosté vyrovnávají po vlastním gólu Zápotočného

Příbram - Mladá Boleslav: Gól! Střídající Kalabiška snižuje na 1:2

Příbram - Mladá Boleslav: Chramosta z úhlu nedostal míč do brány

Příbram - Mladá Boleslav: Gól! Roman Bednář z dorážky zvyšuje na 2:0

Příbram - Mladá Boleslav: Krásná střela Jánoše a ještě hezčí zákrok Hrušky

Příbram - Mladá Boleslav: Šance Boleslavi. Kúdela trefil jen boční síť

Příbram - Mladá Boleslav: Nešťastník Kúdela! Dal si vlastní gól, Příbram vede 1:0

Příbram - Mladá Boleslav: Fleišman si málem vstřelil vlastní gól

1.  Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2.  Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3.  Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4.  Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5.  Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6.  Brno 30 14 5 11 37:38 47
7.  Jablonec 30 10 11 9 46:39 41