9. dubna 2016 • 18:54

CELÝ SESTŘIH: Slavia trefovala jen tyčky, s Jabloncem hrála 0:0

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Slavie remizovali ve 24. kole první ligy s Jabloncem bez branek a zkomplikovali si cestu do evropských pohárů. Pražané ve čtvrtém domácím utkání jarní sezony poprvé nevyhráli a na pátém místě tabulky ztrácí na čtvrtý Liberec už pět bodů. Jablonec v lize bodoval venku poprvé po čtyřech porážkách.

Oběma týmům chybělo ze zdravotních důvodů několik hráčů. Slavii scházel nejlepší střelec Škoda či obránci Latka s Mikulou, Jablonci se rozpadla stoperská dvojice a ve středu obrany musel zaskočit Rossi.

Domácí začali aktivněji, ale na velkou šanci se v Edenu dlouho čekalo. Oba celky hrozily spíše střelami z dálky. Ve 27. minutě napřáhl za vápnem dnes pravý bek Frydrych a Bárta jeho nepříjemnou ránu s potížemi vyrazil.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Jablonec 0:0. Domácí trefovali jen tyčky

Po nudné pasáži přinesla další vzrušení až závěrečná pětiminutovka první půle. Nejprve z dobré pozice přestřelil nejaktivnější jablonecký hráč mladík Mihálik. Prakticky z protiakce byla blízko k vedení Slavia. Bořil udržel míč na hrací ploše, protlačil se až do vápna a napálil bližší tyč. Těsně před přestávkou pak napřáhl hostující Karavajev, ale brankář Pavlenka přesně mířený pokus vytáhl zpod břevna.

Slávisté začali druhou půli náporem, ale postrádali důraz ve finální fázi. V 63. minutě se z dálky opřel do míče Hušbauer a jablonecký gólman Bárta povedenou střelu vytáhl jen s vypětím všech sil.

Dvacet minut před koncem poslal domácí kouč Uhrin na trávník čerstvého Keniju a tlak Pražanů sílil. Nový hráč na hřišti vysunul v 79. minutě kolmicí do úniku Mešanoviče, ale ten Bártu nepropálil.

Slávisté "přikovali" soupeře před branku a další dvě gólové šance měl během minuty Mihalík. Slovenský záložník nejprve trefil hostujícího brankáře a poté ve skluzu u zadní tyče zamířil do brankové konstrukce. Stejně jako na podzim se tak oba celky rozešly smírně 0:0 a Slavia neporazila Jabonec už pošesté za sebou.

Slavia Praha - FK Jablonec 0:0
Rozhodčí: Jílek - Urban, Kubr. Bez karet. Diváci: 8085.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Souček - Zmrhal, Hušbauer, Barák (70. Kenija), Mihalík - Mešanovič (87. Železník). Trenér: Uhrin ml.
Jablonec: Bárta - Karavajev, Rossi, Kysela, Hybš - Hübschman - Trávník (76. Hanousek), Greguš, Kubista (21. Pospíšil), Mihálik - Tecl (87. Doležal). Trenér: Frťala.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57