Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. dubna 2016 • 18:54

CELÝ SESTŘIH: Slavia trefovala jen tyčky, s Jabloncem hrála 0:0

Brno - Ostrava: Baník v euforii! Baroš překonal Melichárka hlavičkou a hosté vedou 2:1 Brno - Ostrava: Baník v euforii! Baroš překonal Melichárka hlavičkou a hosté vedou 2:1
Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu

Fotbalisté Slavie remizovali ve 24. kole první ligy s Jabloncem bez branek a zkomplikovali si cestu do evropských pohárů. Pražané ve čtvrtém domácím utkání jarní sezony poprvé nevyhráli a na pátém místě tabulky ztrácí na čtvrtý Liberec už pět bodů. Jablonec v lize bodoval venku poprvé po čtyřech porážkách.

Oběma týmům chybělo ze zdravotních důvodů několik hráčů. Slavii scházel nejlepší střelec Škoda či obránci Latka s Mikulou, Jablonci se rozpadla stoperská dvojice a ve středu obrany musel zaskočit Rossi.

Domácí začali aktivněji, ale na velkou šanci se v Edenu dlouho čekalo. Oba celky hrozily spíše střelami z dálky. Ve 27. minutě napřáhl za vápnem dnes pravý bek Frydrych a Bárta jeho nepříjemnou ránu s potížemi vyrazil.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Jablonec 0:0. Domácí trefovali jen tyčky

Po nudné pasáži přinesla další vzrušení až závěrečná pětiminutovka první půle. Nejprve z dobré pozice přestřelil nejaktivnější jablonecký hráč mladík Mihálik. Prakticky z protiakce byla blízko k vedení Slavia. Bořil udržel míč na hrací ploše, protlačil se až do vápna a napálil bližší tyč. Těsně před přestávkou pak napřáhl hostující Karavajev, ale brankář Pavlenka přesně mířený pokus vytáhl zpod břevna.

Slávisté začali druhou půli náporem, ale postrádali důraz ve finální fázi. V 63. minutě se z dálky opřel do míče Hušbauer a jablonecký gólman Bárta povedenou střelu vytáhl jen s vypětím všech sil.

Dvacet minut před koncem poslal domácí kouč Uhrin na trávník čerstvého Keniju a tlak Pražanů sílil. Nový hráč na hřišti vysunul v 79. minutě kolmicí do úniku Mešanoviče, ale ten Bártu nepropálil.

Slávisté "přikovali" soupeře před branku a další dvě gólové šance měl během minuty Mihalík. Slovenský záložník nejprve trefil hostujícího brankáře a poté ve skluzu u zadní tyče zamířil do brankové konstrukce. Stejně jako na podzim se tak oba celky rozešly smírně 0:0 a Slavia neporazila Jabonec už pošesté za sebou.

Slavia Praha - FK Jablonec 0:0
Rozhodčí: Jílek - Urban, Kubr. Bez karet. Diváci: 8085.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Souček - Zmrhal, Hušbauer, Barák (70. Kenija), Mihalík - Mešanovič (87. Železník). Trenér: Uhrin ml.
Jablonec: Bárta - Karavajev, Rossi, Kysela, Hybš - Hübschman - Trávník (76. Hanousek), Greguš, Kubista (21. Pospíšil), Mihálik - Tecl (87. Doležal). Trenér: Frťala.

1.  Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2.  Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3.  Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4.  Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57