CELÝ SESTŘIH: Liberec porazil Olomouc 2:1, výhru zachránil Folprecht

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté předposlední Olomouce ve 24. ligovém kole prohráli 1:2 v Liberci a zkomplikovali si boj o záchranu. Domácí Slovan si pojistil čtvrté místo, kde má už pětibodový náskok na Slavii. U Nisy už ve druhé minutě otevřel skóre Nizozemec Kevin Luckassen, ve druhém poločase odpověděl Petr Ševčík, ale Zdeněk Folprecht rozhodl o těsné domácí výhře. Závěr utkání nedohrál vyloučený brankář Sigmy Miloš Buchta.

Liberec začal výborně a hned z první akce se prosadil. Coufalův centr z pravé strany se dostal do šestnáctky k Luckassenovi, který nechytatelným volejem překonal Buchtu.

Olomouc si až na Chorého střelu vedle moc šancí nevypracovala. Domácí sice byli aktivnější, ale i jim chyběl v zakončení větší klid. Nepřesné byly pokusy Vůcha, Bakoše i Bartla, který s Buchtou přehodil i jeho branku.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Olomouc 2:1. Domácím zachránil výhru Folprecht

Liberečtí zahazovali šance i v úvodu druhé půle, mezi tyče se tak nevešly střely Coufala a Breiteho. V 69. minutě tak pro Slovan přišel trest. Po nepovedené hlavičce Sýkory se k míči dostal Ševčík, narazil si s Hálou a přízemní ranou překonal Koubka.

Liberecký brankář ale už za osm minut založil gólovou akci dlouhým nákopem na Bakoše, který z levé strany našel přesně hlavičkujícího Folprechta. Ten mohl v závěru ještě pojistit náskok Severočechů, ale zblízka ztroskotal na Buchtovi, stejně jako o chvíli později autor první trefy Luckassen.

Olomoucký gólman ale v páté minutě nastavení předvedl nečekaný zkrat, když po faulu od střídajícího Pulkraba oplácel nejprve strčením a pak i hlavičkou a od rozhodčího dostal červenou kartu. Hosté poslední minuty dohrávali v brance s obráncem Faltou.

24. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)
Branky: 2. Luckassen, 77. Folprecht - 69. P. Ševčík. Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Vlasjuk. ŽK: Folprecht, Jefremov, Pulkrab - Ordoš, Hála. ČK: 90.+5 Buchta (Olomouc). Diváci: 3398.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Folprecht - Bartl (78. Jefremov), Luckassen (83. Shala), Vůch - Bakoš (90.+2 Pulkrab). Trenér: Trpišovský.

Olomouc: Buchta - Hála (81. Malec), Šindelář, Radakovič, Falta - Navrátil, P. Ševčík, Plšek (67. Houska), Ordoš, Petr (59. Zahradníček) - Chorý. Trenér: Jílek.

Liberec - Olomouc: Ordoš po závaru pálil vedle

Liberec - Olomouc: Luckassen z těžké pozice hlavičkoval jen nad bránu

Liberec - Olomouc: Gól! Zdeněk Folprecht vrací Liberci vedení

Liberec - Olomouc: Brankář Buchta se zranil po střetu s Luckassenem

Liberec - Olomouc: Gól! Petr Ševčík vyrovnává na 1:1

Liberec - Olomouc: Breite zpoza vápna pálil vedle