a dozvíte se vše jako první.
9. dubna 2016 • 19:24

CELÝ SESTŘIH: Liberec porazil Olomouc 2:1, výhru zachránil Folprecht

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Olomouc 2:1. Domácím zachránil výhru Folprecht
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Fotbalisté předposlední Olomouce ve 24. ligovém kole prohráli 1:2 v Liberci a zkomplikovali si boj o záchranu. Domácí Slovan si pojistil čtvrté místo, kde má už pětibodový náskok na Slavii. U Nisy už ve druhé minutě otevřel skóre Nizozemec Kevin Luckassen, ve druhém poločase odpověděl Petr Ševčík, ale Zdeněk Folprecht rozhodl o těsné domácí výhře. Závěr utkání nedohrál vyloučený brankář Sigmy Miloš Buchta.

Liberec začal výborně a hned z první akce se prosadil. Coufalův centr z pravé strany se dostal do šestnáctky k Luckassenovi, který nechytatelným volejem překonal Buchtu.

Olomouc si až na Chorého střelu vedle moc šancí nevypracovala. Domácí sice byli aktivnější, ale i jim chyběl v zakončení větší klid. Nepřesné byly pokusy Vůcha, Bakoše i Bartla, který s Buchtou přehodil i jeho branku.

Liberečtí zahazovali šance i v úvodu druhé půle, mezi tyče se tak nevešly střely Coufala a Breiteho. V 69. minutě tak pro Slovan přišel trest. Po nepovedené hlavičce Sýkory se k míči dostal Ševčík, narazil si s Hálou a přízemní ranou překonal Koubka.

Liberecký brankář ale už za osm minut založil gólovou akci dlouhým nákopem na Bakoše, který z levé strany našel přesně hlavičkujícího Folprechta. Ten mohl v závěru ještě pojistit náskok Severočechů, ale zblízka ztroskotal na Buchtovi, stejně jako o chvíli později autor první trefy Luckassen.

Olomoucký gólman ale v páté minutě nastavení předvedl nečekaný zkrat, když po faulu od střídajícího Pulkraba oplácel nejprve strčením a pak i hlavičkou a od rozhodčího dostal červenou kartu. Hosté poslední minuty dohrávali v brance s obráncem Faltou.

24. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)
Branky: 2. Luckassen, 77. Folprecht - 69. P. Ševčík. Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Vlasjuk. ŽK: Folprecht, Jefremov, Pulkrab - Ordoš, Hála. ČK: 90.+5 Buchta (Olomouc). Diváci: 3398.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Folprecht - Bartl (78. Jefremov), Luckassen (83. Shala), Vůch - Bakoš (90.+2 Pulkrab). Trenér: Trpišovský.

Olomouc: Buchta - Hála (81. Malec), Šindelář, Radakovič, Falta - Navrátil, P. Ševčík, Plšek (67. Houska), Ordoš, Petr (59. Zahradníček) - Chorý. Trenér: Jílek.