15. dubna 2016 • 17:57

CELÝ SESTŘIH: Gólový uragán na Dukle! Domácí potupili Jablonec 6:1

Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Přání vyslyšena. Fotbalisté Dukly se sice v posledních zápasech Synot ligy střelecky trápili, ale v zápase 25. kola proti Jablonci si spravili chuť a vyhráli 6:1. Hlavně první poločas v podání domácích stál za to. V posledních patnácti minutách první půle se prosadili hráči Dukly hned čtyřikrát a do kabin se šlo za jednoznačného stavu. Domácím vyšel lépe i druhý poločas a díky jasnému vítězství si upevnili 9. příčku tabulky.

V zápase devátého s osmým celkem tabulky si první velkou šanci vypracoval Jablonec. Kysela z rohu hlavou prodloužil na Romeru, jenže bývalý hráč Dukly sám před brankou vypálil nad břevno.

Domácí pak převzali iniciativu, Jablonec výrazně přehrávali a po půlhodině hry otevřeli skóre. Míč z Marešovy standardky se dostal k Vrzalovi a ten se z voleje trefil přesně. Už ve 33. minutě to bylo 2:0, když z rohového kopu hlavičkoval nepokrytý Gorkšs.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 6:1

Povedenou pětiminutovku dominantní Dukla korunovala třetí brankou. Vrzalův centr gólman Bárta vyrazil jen k Tetourovi, který neměl problém zakončit do odkryté branky. Krátce před pauzou ještě po nenápadné individuální akci zvýšil Mareš.

Jablonec začal druhý poločas lépe a po deseti minutách snížil. Rada sice po rohu vychytal Tecla, ale na Kyselovu dorážku z bezprostřední blízkosti už nestačil.

Domácí větší drama odmítli. V 73. minutě přidal pátý gól Mareš po akci Hanouska a Tetoura a krátce před koncem dokonal debakl Severočechů akrobatickým kopem Manzia.

Jablonec utrpěl nejvyšší porážku ve vzájemných soubojích a prodloužil venkovní ligovou sérii bez vítězství na devět utkání.

25. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FK Jablonec 6:1 (4:0)
Branky: 43. a 73. Mareš, 30. Vrzal, 33. Gorkšs, 35. Daniel Tetour, 86. Manzia - 55. Kysela. Rozhodčí: Franěk - Paták, Dobrovolný. ŽK: Marek Hanousek - Mihálik, Kysela. Diváci: 1067.

Dukla: Rada - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal (83. Preisler) - Marek Hanousek (81. Vašíček), Považanec, Daniel Tetour - Manzia, Mareš (78. Smejkal), Néstor. Trenér: Kozel.

Jablonec: Bárta - Romera, Pernica, Kysela, Hybš - Hübschman - Karavajev, Pospíšil (46. Trávník), Greguš (46. Rossi), Mihálik - Tecl (81. Wágner). Trenér: Frťala.

720p 480p 360p 240p
Dukla - Jablonec: Manzia vraždí neviňátka. Už je to 6:1

Dukla - Jablonec: Mareš se trefil podruhé, Dukla vede 5:1

Dukla - Jablonec: Spartakiáda jabloneckého kotle

Dukla - Jablonec: Trefa naděje? Kysela snížil na 4:1

Dukla - Jablonec: Jablonecký debakl – třetí gól přidal Tetour

Dukla - Jablonec: Lotyšské kladivo – Gorkšs nechytatelnou hlavičkou zvýšil na 2:0

Dukla - Jablonec: Mareš měl zvýšit, místo střely nepřesně nahrával

Dukla - Jablonec: Vrzal se trefil parádně z voleje a Dukla vede 1:0