CELÝ SESTŘIH: Gólový uragán na Dukle! Domácí potupili Jablonec 6:1

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Přání vyslyšena. Fotbalisté Dukly se sice v posledních zápasech Synot ligy střelecky trápili, ale v zápase 25. kola proti Jablonci si spravili chuť a vyhráli 6:1. Hlavně první poločas v podání domácích stál za to. V posledních patnácti minutách první půle se prosadili hráči Dukly hned čtyřikrát a do kabin se šlo za jednoznačného stavu. Domácím vyšel lépe i druhý poločas a díky jasnému vítězství si upevnili 9. příčku tabulky.

V zápase devátého s osmým celkem tabulky si první velkou šanci vypracoval Jablonec. Kysela z rohu hlavou prodloužil na Romeru, jenže bývalý hráč Dukly sám před brankou vypálil nad břevno.

Domácí pak převzali iniciativu, Jablonec výrazně přehrávali a po půlhodině hry otevřeli skóre. Míč z Marešovy standardky se dostal k Vrzalovi a ten se z voleje trefil přesně. Už ve 33. minutě to bylo 2:0, když z rohového kopu hlavičkoval nepokrytý Gorkšs.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 6:1

Povedenou pětiminutovku dominantní Dukla korunovala třetí brankou. Vrzalův centr gólman Bárta vyrazil jen k Tetourovi, který neměl problém zakončit do odkryté branky. Krátce před pauzou ještě po nenápadné individuální akci zvýšil Mareš.

Jablonec začal druhý poločas lépe a po deseti minutách snížil. Rada sice po rohu vychytal Tecla, ale na Kyselovu dorážku z bezprostřední blízkosti už nestačil.

Domácí větší drama odmítli. V 73. minutě přidal pátý gól Mareš po akci Hanouska a Tetoura a krátce před koncem dokonal debakl Severočechů akrobatickým kopem Manzia.

Jablonec utrpěl nejvyšší porážku ve vzájemných soubojích a prodloužil venkovní ligovou sérii bez vítězství na devět utkání.

25. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FK Jablonec 6:1 (4:0)
Branky: 43. a 73. Mareš, 30. Vrzal, 33. Gorkšs, 35. Daniel Tetour, 86. Manzia - 55. Kysela. Rozhodčí: Franěk - Paták, Dobrovolný. ŽK: Marek Hanousek - Mihálik, Kysela. Diváci: 1067.

Dukla: Rada - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal (83. Preisler) - Marek Hanousek (81. Vašíček), Považanec, Daniel Tetour - Manzia, Mareš (78. Smejkal), Néstor. Trenér: Kozel.

Jablonec: Bárta - Romera, Pernica, Kysela, Hybš - Hübschman - Karavajev, Pospíšil (46. Trávník), Greguš (46. Rossi), Mihálik - Tecl (81. Wágner). Trenér: Frťala.

Dukla - Jablonec: Manzia vraždí neviňátka. Už je to 6:1

Dukla - Jablonec: Mareš se trefil podruhé, Dukla vede 5:1

Dukla - Jablonec: Spartakiáda jabloneckého kotle

Dukla - Jablonec: Trefa naděje? Kysela snížil na 4:1

Dukla - Jablonec: Jablonecký debakl – třetí gól přidal Tetour

Dukla - Jablonec: Lotyšské kladivo – Gorkšs nechytatelnou hlavičkou zvýšil na 2:0

Dukla - Jablonec: Mareš měl zvýšit, místo střely nepřesně nahrával

Dukla - Jablonec: Vrzal se trefil parádně z voleje a Dukla vede 1:0

Dukla - Jablonec: Knockout! Hybšův centr sestřelil Miloševiče

Dukla - Jablonec: Romera spálil tutovku – zblízka přestřelil bránu