CELÝ SESTŘIH: Slavia v boji o čtvrté místo ztrácí, v Olomouci remizovala

0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Fotbalistéí Slavie Praha remizovali v sobotním utkání 25. kola Synot ligy na hřišti zachraňující se Sigmy Olomouc 1:1 a v aktuální tabulce jsou pátí. Na čtvrtou příčku, která patří Liberci, ztrácejí čtyři bod a Slovan má navíc zápas k dobru.

Do sestavy Olomouce se vrátil Vepřek s Houskou a vypadli z ní Plšek s Petrem, zatímco místo potrestaného brankáře Buchty nastoupil Reichl. Ani hosté nebyli kompletní, když jim chyběl kanonýr Škoda. V základu se naopak objevil Kenija, který v úvodu jara nehrál kvůli trestu za šlápnutí na Housku v podzimním duelu se Sigmou.

První větší šance byla k vidění až po půlhodině hry a postarala se o ni Slavia. Bořil našel přesnou přihrávkou mezi stopery Mešanoviče, ale jeho střelu Reichl vykopl. Jinak byla úvodní půle spíš boj, oba celky navíc často chybovaly a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Slavia 1:1

Druhý poločas začali lépe hosté. Hušbauer střílel nad a Reichl poté včasným vyběhnutím zastavil nebezpečný brejk Mešanoviče. Sigma poté z první vážnější akce udeřila - Chorý přiťuknul Navrátilovi, který střelou k tyči překonal hostujícího gólmana Pavlenku.

Druhou branku mohla Olomouc přidat v 71. minutě, ale Pavlenka si s Houskovým přímým kopem poradil. V 79. minutě bylo vyrovnáno. Ránu Hušbauera ještě Reichl vyrazil, ale na Zmrhalovu dorážku už nedosáhl. V nastavení si ještě domácí brankář poradil se Součkovou hlavičkou.

Slavia tak ztratila v boji o poháry, protože pokud Liberec ve večerním utkání porazí Jihlavu, zvýší svůj náskok na sedm bodů. Také pro Olomouc je bod málo. Sigmě patří patnáctá příčka, která jako první znamená sestup, a na čtrnáctou Příbram ztrácí body tři.

25. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Slavia Praha 1:1 (0:0)
Branky: 59. Navrátil - 79. Zmrhal. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Hock. ŽK: Chorý - Mihalík, Souček, Hušbauer (všichni Slavia). Diváci: 5 459.

Olomouc: Reichl - Hála, Šindelář, Radakovič, Vepřek - Navrátil (81. Malec), Houska, Ordoš, Ševčík, Falta (85. Štěpán) - Chorý (69. Petr). Trenér: Jílek.

Slavia: Pavlenka - Frydrych, Deli, Bílek, Bořil - Mihalík (62. Vukadinovič), Kenija (75. Barák), Souček, Hušbauer, Zmrhal - Mešanovic (63. Železník). Trenér: Uhrin ml.

Olomouc - Slavia: Herec Chorý skočil plavmo a právem dostal žlutou

Olomouc - Slavia: Kenija nahrál sám sobě a šel do šance, Reichl ale dobře vyběhl

Olomouc - Slavia: Houska po rohu vystřelil hodně mimo

Olomouc - Slavia: Zmrhal kvůli teči bránu o kousek netrefil