CELÝ SESTŘIH: Baník Ostrava - Liberec 0:2. Domácí jsou krok od sestupu

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Ve 26. kole Synot ligy prohrál Baník Ostrava s Libercem 0:2.  Domácí se tak přiblížili k definitivě sestupu z nejvyšší fotbalové soutěže. Naopak hráči Slovanu si vítězstvím na hřišti poslední Ostravy připsali důležité tři body do bitvy o evropské poháry.

Ostrava po dvou posledních výhrách tentokrát narazila. Bez klíčových hráčů Vraštila a Holzera kvalitě Liberce stačila jen s problémy. Hosté se navíc už v 11. minutě uklidnili povedenou akcí: prakticky délku celého hřiště překonali kombinací na jeden dotek a finální Bartlův pas pak Sýkora se štěstím propašoval mezi Šromovými nohami do sítě.

Liberec v první půlhodině na trávníku dominoval. Druhý gól měl na hlavě po Jefremovově centru Bakoš, jeho pokus však Šrom s obrovskou námahou vytáhl nad sebe. Pak se do hry více dostávali domácí. De Azevedo v 37. minutě uvolnil ve vápně Helešice, ale i když scházelo jen málo, tak se jeho volej mezi tyče nevešel.

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Liberec 0:2. Baník krok od sestupu

Převaha se ale ve druhém poločase znovu vrátila na kopačky Severočechů. Domácí navíc přišli o dalšího zraněného Helešice a v 59. minutě jejich náladu ještě zhoršil Bakoš, který se z přímého kopu výstavně trefil do horního růžku branky.

Ani při vší snaze Baník na svého soupeře neměl. Porážku mohl alespoň zmírnit, jenže po Sackeyho chybě Červenka nezpracoval ideálně balon a pak už z úhlu pouze vyprášil Koubkovy rukavice.

Liberec bez problémů kontroloval čtvrté venkovní vítězství v řadě. V posledních dvanácti zápasech proti Ostravě si Slovan připsal osmou výhru.

26. kolo první fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Slovan Liberec 0:2 (0:1)
Branky: 11. Sýkora, 59. Bakoš. Rozhodčí: Franěk - Hock, Kříž. ŽK: Folprecht, Sýkora, Pokorný, Sackey (všichni Liberec). Diváci: 6759.

Ostrava: Šrom - Dostál (76. Celba), Kaša, Mešaninov, Granečný - Lásik - Mondek (63. Vengřinek), Hrubý, De Azevedo, Helešic (55. J. Šašinka) - Červenka. Trenér: Petržela.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Folprecht - Jefremov (32. Sackey), Bartl (89. Bláha), Vůch - Bakoš (81. Pulkrab). Trenér: Trpišovský.

Ostrava - Liberec: Bakoš zatočil míč přesně do šibenice a Liberec vede 2:0

Ostrava - Liberec: Kaša vyskočil na centr, ale hlavičkoval vedle brány

Ostrava - Liberec: Velkou možnost Baníku zahodil Helešic

Ostrava - Liberec: Šrom napravil chybu, vychytal Bakoše

Ostrava - Liberec: Sýkora procedil míč Šromovi mezi nohama – a Liberec vede

Ostrava - Liberec: Mondek vypálil hned v první minutě, Koubek chytil