CELÝ SESTŘIH: Zbrojovka Brno - Příbram 2:0. Domácí tlačí na Slavii

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Brna potvrdili výbornou formu a po těsné prohře v Plzni se vrátili na vítěznou vlnu. Ve 26. kole Synot ligy zdolala Zbrojovka na domácí půdě Příbram 2:0, trefili se Michal Škoda a Jakub Řezníček. Šesté Brno díky tomu ztrácí na pátou Slavii už jen dva body, naopak čtrnáctá Příbram má před patnáctou Olomoucí náskok jen tří bodů.

Brňané začali s pěti obránci a defenzivním pojetím hry. V úvodu zápasu měli na pokropeném trávníku na rozdíl od soupeře značné problémy se stabilitou. Fotbal bez většího vzruchu oživil poprvé po čtvrt hodně hry Řezníček, jehož střelu pod břevno stačil brankář Hruška vytěsnit na roh.

Příbram se navzdory mírné územní převaze dostala poprvé k zakončení až o deset minut později: Bednářova tvrdá rána z pravé strany mířila přímo do brankáře Melichárka. Ten vynikl nejvíce ve 35. minutě, kdy vyrazil Bednářovu střelu a vzápětí po centrovaném míči se ocitl ve vyložené šanci Pilík. Ani ten ale na gólmana Zbrojovky nevyzrál.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Příbram 2:0

Ve druhém poločase se už trenér Brna Kotal vrátil ke klasickému rozestavení. Obránce Hyčku vystřídal středopolař Malík a domácí fotbalisté převzali režii zápasu. V 50. minutě se podařilo Zbrojovce vstřelit první gól. Řezníček unikl po pravé straně, zpětnou přihrávkou našel nabíhajícího Buchtu po jehož centru Škoda hlavou překonal brankáře Hrušku.

Brno pokračovala v náporu a o sedm minut později znovu po Buchtově centru přidal hlavou druhý gól nejlepší domácí střelec Řezníček, který dal svou dvanáctou branku v tomto ročníku.

Teprve po hodině hry se hráči Příbrami probrali a začali více útočit, ale v koncovce se neprosadili. Suchan ve vyložené šanci vysoko přestřelil a Bednář si sám před Melichárkem špatně zpracoval míč.

Zbrojovka doma už poosmé za sebou neprohrála, během toho získala 22 bodů a v pěti jarních kolech na svém hřišti inkasovala jediný gól.

26. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - 1. FK Příbram 2:0 (0:0).
Branky: 50. Škoda, 57. Řezníček. Rozhodčí: Jech - Urban, Hock. ŽK: Krameš, Hnaníček, Bednář (všichni Příbram). Diváci: 4116.

Brno: Melichárek - Hyčka (46. Malík), Košťál, P. Buchta, Jovanovič, Keresteš - Zoubele (87. Brigant), Lacko, Lutonský (69. Chrien), Škoda - Řezníček. Trenér: Kotal.

Příbram: Hruška - Mudra, Tregler, Zápotočný, Divíšek - Krameš, Hnaníček (61. Vošahlík) - Pilík, Suchan (79. Laňka), Rezek - Bednář. Trenér: Tobiáš.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47