CELÝ SESTŘIH: Příbram - Dukla 2:2. Vlastní gól zachránil domácím bod

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Dukla 2:2. Vlastní gól zachránil Příbrami bod
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku

Fotbalisté Příbrami ve 27. kole první ligy vybojovali remízu 2:2 s Duklou a udrželi se tak o bod mimo pásmo sestupu. Doma přitom prohrávali po gólech Jakuba Mareše a Néstora, ale Tomáš Pilík z penalty snížil a v závěru domácím pomohl vlastním gólem brankář Filip Rada. Dukla tak neudržela vedení potřetí z posledních pěti utkání, Příbram bodovala poprvé po čtyřech prohrách v řadě.

Oba týmy se nacházejí v odlišném rozpoložení a na hřišti to bylo vidět. Zatímco Příbram dlouho pokračovala v trápení, Dukla potvrzovala dobrou formu z posledních zápasů. Jako první zahrozil Berger, který ale z přímého kopu trefil jen konstrukci branky.

Dukla nadále byla aktivnější a ve 33. minutě šla do vedení. Po závaru v domácím vápně se k míči dostal Mareš, hezkou kličkou se na malém vápně zbavil obránce i gólmana hrušky a zamířil do prázdné branky.

Příbram mohla rychle odpovědět, když u pokutového území zůstal nehlídaný Šabala, který překvapivě v základní sestavě nahradil Bednáře, ale z voleje zamířil nad branku. Na druhé straně přestřelil i Hanousek.

Ani po změně stran se domácí neprobrali, naopak v 54. minutě utekl hostující Berger, ve vápně našel nabíhajícího Néstora a španělský útočník z první poslal míč přesně pod břevno. Navázal tak na dvě branky z minulého kola ve Zlíně.

Jenže pak se znovu potvrdilo, že své vedení nedokáže Dukla uhlídat jako v Mladé Boleslavi či se Spartou. Příbram posílila ofenzivu o Pilíka, zůstávala více na míči a začínala dostávat Pražany pod tlak. V 67. minutě z toho byla penalta, ke které se postavil právě střídající Pilík a snížil. Odstartoval tak závěrečný domácí nápor.

Už se zdálo, že se hosté ubrání, ale tři minuty před koncem pronikl do vápna Rezek, poslal před branku střílený centr a gólman Rada si srazil míč do vlastní branky. Příbram se tak na poslední chvíli vyhnula pádu na sestupovou příčku.

27. kolo první fotbalové ligy:

1. FK Příbram - Dukla Praha 2:2 (0:1)
Branky: 67. Pilík z pen., 87. vlastní Rada - 33. Mareš, 54. Néstor. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Arnošt. ŽK: Tregler, Krameš, Laňka - Štetina.

Příbram: Hruška - Mudra (57. Pilík), Zápotočný, Chaluš, Divíšek - Tregler, Krameš - Štípek, Suchan (72. Laňka), Rezek - Šabala (83. Brandner). Trenér: P. Tobiáš.

Dukla: Rada - Čajič, Štetina, Gorkšs, Preisler - Hanousek, Považanec, Daniel Tetour (90. Bezpalec) - Berger (88. Manzia), Mareš (76. Beauguel), Néstor. Trenér: Kozel.

720p 480p 360p 240p
Příbram - Dukla: Brankář Rada si nešťastně sklepl míč do své brány. A bylo vyrovnáno

Příbram - Dukla: Výborný Hruška! Parádně zakročil proti Beauguelovi

Příbram - Dukla: Rezek trestuhodně spálil svou šanci

Příbram - Dukla: Čajič fauloval Rezka, nařízena penalta! Pilík proměňuje

Příbram - Dukla: Sprcha pro Příbram! Néstor přidal druhou branku Dukly

Příbram - Dukla: Hanousek pálil pouze nad břevno

Příbram - Dukla: Šance! Suchan poslal míč do rukavic Rady

Příbram - Dukla: Příbram zkoušela odpovědět. Mimo pálil Šabala

Příbram - Dukla: Pohledná akce! Mareš poslal Duklu do vedení