CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Baník 2:0. Viktoria je mistrem, hosté sestupují

Autor: iSport.cz
0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Je rozhodnuto! Viktoria Plzeň se stala mistrem Synot ligy pro sezonu 2015/2016. Tým trenéra Karla Krejčího porazil Baník Ostrava 2:0 a obhájil titul. Západočeši tak přidali čtvrtý triumf za posledních šest sezon. Naopak Baník Ostrava po prohře definitivně sestupuje, v nejvyšší soutěži nebude po 50 letech.

Plzni stačila k jistotě titulu i remíza, ale Viktoria nenechala nic náhodě a brankami Patrika Hrošovského v 31. minutě z penalty a Daniela Koláře po změně stran natáhla svou vítěznou ligovou sérii už na šestnáct zápasů. Překonala tak rekord soutěže, který předtím s patnácti výhrami držela Sparta ze sezony 1999/2000. Trofej pro mistra převezme Viktoria ve středu 11. května v domácím duelu s Jabloncem.

Plzeňský trenér Krejčí zamíchal se sestavou. V záloze chyběl lehce zraněný Vaněk, místo něj tak ve středu pole nezvykle nastoupil obránce Limberský. Za něj se na levý kraj defenzivy postavil Matějů a napravo hrál stejně jako při minulém vítězství 3:0 na Spartě Hubník.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Ostrava 2:0. Domácí slaví titul, Baník sestoupil

Poslední Baník nehrál na půdě favorita špatně, ale více ze hry měla Plzeň. Viktoria poprvé zahrozila ve dvanácté minutě, kdy Ďuriš po centru ze strany ve skluzu přestřelil a svůj šestnáctý zásah v ligové sezoně nepřidal. Neprosadil se ani v 21. minutě po Hubníkově průniku Kolář a hostující gólman Šrom chytil i následnou střelu Limberského.

Domácí tak otevřeli skóre až po půlhodině. Ďuriš šel sám na Šroma, který jej podrazil, a Hrošovský z nařízené penalty poslal ostravského brankáře na opačnou stranu. Slovenský záložník se v lize trefil poprvé od předloňského května.

Plzeň - Ostrava: Euforie v Plzni! Fanoušci vběhli na hřiště a slavili s hráči

Baník vstoupil do druhé půle aktivně a Kozáčika protáhl v 51. minutě střelou z dálky Celba. V 54. minutě ale podruhé udeřili Západočeši. Po Hubníkově nákopu z vlastní poloviny se Ďuriš vyhnul ofsajdu, v samostatném úniku ho ještě vychytal Šrom, ale Kolář už z dorážky dorazil míč za čáru.

Třetí branku domácích mohl přidat Petržela, ale zblízka trefil jen hostující gólmana. O další vzruch se postarali ostravští příznivci, po jejichž výtržnostech musela zasahovat policie. Plzeňští fanoušci naopak už od poloviny druhé půle začali s oslavnými chorály a v závěru vytáhli transparent s připomínkou prvního klubového titulu, který Viktoria v roce 2011 získala rovněž po utkání s Ostravou.

Takhle Plzeň slavila čtvrtý mistrovský titul v Synot lize

Trenér Plzně Krejčí po titulu: Jsem šťastný a dojatý

27. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 2:0 (1:0)
Branky: 31. Hrošovský z pen., 54. Kolář. Rozhodčí: Marek - Blažej, Pilný. ŽK: Limberský, Matějů, Hejda - Šrom, Kaša. Diváci: 11.512.

Plzeň: Kozáčik - Hubník, Hejda, Baránek, Matějů - Hrošovký, Limberský - Petržela (61. Kopic), Kolář (86. Rajtoral), Kovařík - Ďuriš (71. Krmenčík). Trenér: Krejčí.

Ostrava: Šrom - Celba, Kaša, Vraštil, Granečný - Lásik, Hrubý (69. Matěj) - Vengřinek (87. Mondek), De Azevedo, Holzer - Červenka (63. J. Šašinka). Trenér: Petržela.

Plzeň - Ostrava: Gól! Kolář skóruje z brejku a Plzeň vede 2:0

Plzeň - Ostrava: Šrom fauloval Ďuriše a sudí nařídil pokutový kop. Hrošovský proměnil

Plzeň - Ostrava: Famózní Šrom vychytal Koláře i Limberského

Plzeň - Ostrava: Ďuriš ve velké šanci přestřelil

Hubník: Doufám, že teď se ještě zachrání Sigma

Ďuriš: Král střelců? Titul je víc

Baránek: Baníku přeju, ať se vrátí zpátky do první ligy

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58