CELÝ SESTŘIH: Sparta – Liberec 3:0. Domácí mají druhé místo blízko

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Sparty to zvládli. V důležitém souboji porazili na domácí půdě Liberec jasně 3:0. Postupně se trefili Ladislav Krejčí, Lukáš Juliš a Tiémoko Konaté. Zatímco letenskému týmu tak stačí k jistotě druhého místa z posledních dvou zápasů bod, Liberec je až pátý. Slovan totiž předskočila Mladá Boleslav.

"Nechci, aby to vyznělo nabubřele, ale říkal jsem klukům, že když podáme normální výkon, tak to zvládneme, protože doma jsme silní a v poháru jsme Liberec porazili i v okleštěné sestavě," řekl trenér Sparty Zdeněk Ščasný, který ve středu v odvetě domácího poháru s Jabloncem nasadil hráče z juniorky a dorostu.

Do důležitého souboje se sousedem v tabulce tak postavil prakticky nejsilnější možnou sestavu. Pouze mezi náhradníky však zůstali Lafata s Váchou. Liberec se musel obejít bez brankáře Koubka, záložníka Shaly a Pulkraba, kteří ve Slovanu hostují právě z Letné.

"Na podzim doma jsme si poradili i bez nich a tehdy nám dokonce chybělo i víc hráčů než teď. Navíc jsme byli na takové vlně, že bychom měli pár absencí zvládnout," uvedl trenér Slovanu Jindřich Trpišovský. "Dneska bylo hrozně málo individuálních výkonů, které by se přiblížily k nadprůměru," dodal.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Liberec 3:0. Domácí spustili lavinu

Liberec dokázal držet krok se Spartou jen v úvodu prvního poločasu a po Pokorného střele nad už počítali šance jen domácí. Mareček s Dočkalem ještě neuspěli, povedlo se to až v 32. minutě Krejčímu, který se v lize prosadil poprvé od listopadu. Druhou branku přidal o sedm minut později Juliš a opět se pod ni přihrávkou podepsal Dočkal.

Domácí v dobrém výkonu pokračovali i po přestávce. V 50. minutě ještě Jiráčkovu hlavičku zblízka vychytal brankář Hladký, o chvíli později ale Dočkal našel Konatého a ten se sám před hostujícím gólmanem nemýlil. "S osobním příspěvkem jsem spokojený, ale chyběl tomu gól. Měl jsem tam tak čtyři střely, které by měly skončit gólem," řekl Dočkal.

Liberec se dostal do hry až v závěru, jenže Vůchův pokus vyrazil Bičík a Machuča mířil těsně vedle. "Po přestávce jsme chtěli dát alespoň jednu branku, ale bohužel se to nepovedlo. Sparta dominovala a musíme přiznat, že byla jednoznačně lepší," uvedl Trpišovský.

Sparta, která v předchozích dvou kolech prohrála s Plzní a remizovala v Teplicích, tak zabrala v pravou chvíli a dvě kola před koncem má na druhém místě tabulky náskok pěti bodů před třetí Mladou Boleslaví. Čtvrtý Liberec, jenž prohrál po pěti výhrách za sebou, už ztrácí bodů sedm. "Doufám, že to (boj o Ligu mistrů) hráčům nohy nesvazovalo. Několikrát jsme si zdůrazňovali, že cíl jsme splnili a teď hrajeme o bonusy. Bohužel jsme odehráli nejhorší zápas sezony," prohlásil Trpišovský.

28. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Slovan Liberec 3:0 (2:0)
Branky: 32. Krejčí, 39. Juliš, 51. Konaté. Rozhodčí: Hrubeš - Vlasjuk, Hock. ŽK: Brabec, Vácha - Bartl, Machuča. Diváci: 8817.

Sparta: Bičík - Zahustel (80. Vácha), Brabec, Costa, Krejčí - Konaté (74. Lafata), Dočkal, Mareček, Matějovský, Jiráček - Juliš (66. Fatai). Trenér: Ščasný.

Liberec: Hladký - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora (73. Bartošák) - Bartl, Sackey (40. Machuča), Folprecht, Breite, Vůch - Luckassen (64. Rabušic). Trenér: Trpišovský.

Sparta - Liberec: Jiráček ve slibné pozici vystřelil slabě a nepřesně

Sparta - Liberec: Dočkal podržel míč, nahrál Julišovi a ten propálil Hladkého - 2:0

Sparta - Liberec: Dočkalova přihrávka prošla až ke Krejčímu a ten dal Spartě vedení

Sparta - Liberec: Dočkalovu dělovku zblokovala obrana

Sparta - Liberec: Konaté krásně uvolnil Zahustela, jeho centr zblokovala obrana

Sparta - Liberec: Konaté vypálil o kousek vedle

Sparta - Liberec: Marečkovu ránu vyrazil Hladký

Sparta - Liberec: Pokorného střelu tečovali sparťané nad bránu

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58