CELÝ SESTŘIH: Slavia - Slovácko 5:1. Poprvé se trefil Hušbauer, řádil i Barák

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Slavie rozdrtili v 28. ligovém kole Slovácko 5:1. V první půli dal své úvodní dva góly v červenobílém dresu Antonín Barák, v 72. minutě sice snížil hostující Jaroslav Diviš, ale vzápětí se premiérové trefy po zimním přestupu ze Sparty dočkal Josef Hušbauer a v závěru se za domácí prosadili ještě Jiří Bílek a Milan Škoda. Červenobílí dali v nejvyšší soutěži pět branek v jednom duelu poprvé od května 2013.

Červenobílí rázně ukončili sérii čtyř remíz a výrazně se přiblížili k pátému místu, které v případě triumfu Mladé Boleslavi ve finále poháru přinese účast v předkole Evropské ligy. Pražané mají před šestým Brnem náskok pěti bodů a k páté příčce jim stačí ve zbylých dvou kolech bod. Slovácko prohrálo čtvrté z posledních pěti kol a je deváté.

Slavii potkala hned na začátku nepříjemnost. Brankář Pavlenka si poranil nohu a už v osmé minutě ho musel vystřídat Berkovec, který se naposledy představil v březnu v derby na Spartě.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Slovácko 5:1. Domácí ukončili čekání na výhru debaklem

V úvodu ale moc práce neměl a ve 22. minutě jeho tým na druhé straně otevřel skóre. Po Mihalíkově centru se z otočky prosadil Barák. Při zpracování si pomohl rukou, ale sudí Nenadál přes protesty hostů branku uznal.

Slavia - Slovácko: Gól! Antonín Barák po ruce prostřelil Heču

Ve 36. minutě mohl zvýšit Škoda, ale po centru ze strany míč přes Heču do sítě nedostal. Na druhé straně hlavičkoval po rohu Košút a Berkovcovi pomohla branková konstrukce.

Slavia - Slovácko: Tomáš Košút hlavičkoval do břevna
Ve 42. minutě domácí zvýšili. Po rohovém kopu a sérii soubojů se dostal k dorážce Barák a poprvé v lize skóroval dvakrát v jednom utkání. Slovácko marně reklamovalo předchozí údajný faul domácího Frydrycha.

Slavia - Slovácko: Barák v Edenu úřaduje! Zvýšil už na 2:0

Slovácko do 65. minuty třikrát vystřídalo, přidalo a v 72. minutě se dostalo zpět do hry o body. Došek při akci dvou čerstvých hráčů sklepl míč pro Diviše a ten sám před Berkovcem nezaváhal.

Slavia - Slovácko: Gól! Jaroslav Diviš po ťukesu s Doškem snižuje na 1:2

Naděje na remízu ale vydržela hostům jen minutu. Za vápnem totiž napřáhl domácí Hušbauer a povedenou střelou z pomocí břevna překonal Heču. Dočkal se tak prvního přesného zásahu od zimního přestupu ze Sparty.

Slavia - Slovácko: Gól! Josef Hušbauer krásnou trefou zvyšuje na 3:1

Slavia dohrávala závěr v exhibičním duchu a přidala ještě dvě branky. V 79. minutě se nejprve hlavou po centru trefil stoper Bílek a v 88. minutě zaznamenal svůj čtrnáctý gól v ligové sezoně Škoda.

28. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - 1. FC Slovácko 5:1 (2:0)
Branky: 22. a 42. Barák, 73. Hušbauer, 79. Bílek, 88. Škoda - 72. Diviš. Rozhodčí: Nenadál - Pelikán, Paták. ŽK: Košút, Koné, Šumulikoski (všichni Slovácko). Diváci: 6011.

Slavia: Pavlenka (8. Berkovec) - Frydrych, Bílek, Deli, Bořil - Souček (86. Piták) - Mihalík, Hušbauer, Barák (71. Kenija), Zmrhal - Škoda. Trenér: Uhrin ml.
Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Civič - Daníček, Šumulikoski (65. Došek) - Biolek (46. Diviš), Valenta, Havlík (56. Kerbr) - Koné. Trenér: Habanec.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47