CELÝ SESTŘIH: Liberec - Zlín 4:3. Domácí poskočili na třetí místo

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Liberce v předposledním 29. ligovém kole doma otočili zápas se Zlínem a díky dvěma gólům Matěje Pulkraba a Davida Hovorky zvítězili 4:3. Slovan se dostal na třetí místo o bod před Mladou Boleslav, proti které uzavře sezonu. Zlín třikrát neudržel vedení a znovu se nedočkal premiérové jarní výhry, přesto si definitivně zajistil záchranu. Branky nováčka zaznamenali Tomáš Poznar, Marko Jordan a Vukadin Vukadinovič.

Zlínu výborně vyšel začátek a hned z první akce otevřel skóre. Protiútok Koreše s Jordanem v páté minutě zakončil přízemní střelou kapitán Poznar.

Slovan zvýšil aktivitu a vyrovnal. Po centru Coufala ještě Vůch mířil vedle, ale ve 25. minutě už Severočeši uspěli. Pulkrab na levé straně převzal míč, obešel tři obránce a zakončil přesně k tyči.

Hosté však za čtyři minuty opět nachytali libereckou obranu. Korešova střela se od tyčky odrazila k volnému Jordanovi a chorvatský útočník snadno trefil odkrytou branku. Liberečtí v defenzivě tápali a nabízeli soupeři další slibné šance. V té největší Jordana vychytal Koubek.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí. S pokusy Shaly a Breiteho si poradil Holý, ale po hodině hry zlínský brankář inkasoval. Překonal ho podruhé v zápase Pulkrab, jenž hlavičkoval po centru Bartošáka.

V 68. minutě se Zlín potřetí ujal vedení, když Hubáčkovu přihrávku využil Vukadinovič. Liberec však znovu odpověděl. Vůchovu dělovku vytáhl Holý na roh, z něhož čtvrt hodiny před koncem vyrovnal ranou pod břevno Hovorka.

Zlín si nakonec ze severu Čech neodvezl ani bod, protože v 80. minutě Hovorka z dalšího rohu tentokrát hlavou dokonal obrat Slovanu. Tomu k udržení bronzové pozice stačí v sobotu v Mladé Boleslavi remíza.

Slovan Liberec - Fastav Zlín 4:3 (1:2)

Branky: 24. a 61. Pulkrab, 75. a 80. Hovorka - 5. Poznar, 29. Jordan, 68. Vukadinovič. Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Pospíšil. ŽK: Shala, Obročník - Hájek. Diváci: 4 669.

Liberec: Koubek - Coufal, Pokorný, Hovorka, Bartošák - Folprecht (74. Obročník), Breite - Pulkrab (77. Rabušic), Shala (68. Machuča), Vůch - Bakoš. Trenér: Trpišovský.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - Vukadinovič, Janíček, Holík (81. Fantiš), Koreš (84. Bartolomeu) - Poznar, Jordan (59. Matejov). Trenér: Páník.

Liberec - Zlín: Hovorka po rohu zblízka napálil míč do sítě 3:3

Liberec - Zlín: Hovorka po rohu zvyšuje hlavou na 4:3

Liberec - Zlín: Vukadinovič dostal míč na pravé straně do pokutového území a prostřelil gólmana 2:3

Liberec - Zlín: Matěj Pulkrab a jeho prudká hlavička po centru z levé strany 2:2

Liberec - Zlín: Jordan nebezpečně pálí v dobré pozici poté, co se k němu odrazil zblokovaný míč

Liberec - Zlín: Liberecký Marek Bakoš pálí z trestného kopu nad branku

Liberec - Zlín: Koreš střílí do tyče, dorážející Jordán už míří do sítě 1:2

Liberec - Zlín: Matěj Pulkrab vyrovnává po hezké individuální akci na 1:1 přízemní ranou

Liberec - Zlín: Vůch po centru z pravé strany pohotově střílí, ale nepřesně

Liberec - Zlín: Shala před vápnem střílí vedle

Liberec - Zlín: Poznar sám za obranou střílí gól 0:1

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52