Sudí naštval Olomouc kvůli faulu před gólem. Navíc pískl předčasně konec

Autor: jon, riš
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Předposlední kolo fotbalové Synot ligy bylo hodně divoké. Olomouc se po prohře 1:2 na Slovácku výrazně přiblížila sestupu. Utkání ovlivnilo vyloučení a penalta ve prospěch domácích. Zástupci Sigmy se hodně zlobili i na situaci před druhým gólem Slovácka, který podle nich padl po faulu. Sudí Miroslav Zelinka navíc ukončil utkání předčasně. Závěrečný hvizd zazněl o minutu a deset vteřin dřív, než tvrdí oficiální zápis, navíc ve chvíli, kdy se Olomouc dostávala do slibné šance.

Olomouc potřebovala na Slovácku uspět, aby se přiblížila k záchraně. Nahrával jí i výsledek dalšího namočeného týmu, Příbrami. Ta už po půl hodině hry prohrávala doma se Slavií 0:3, víc než skóre se Na Litavce řešilo extempore zjevně opilého čtvrtého rozhodčího Marka Pilného, kterého museli ze hřiště odvádět pořadatelé.

Osud utkání hodně určila situace ze 40. minuty. Sudí Zelinka nařídil penaltu pro Slovácko po zákroku Šindeláře na Koneho, olomouckého stopera navíc poslal předčasně pod sprchy. Podle dostupných záběrů šlo o hodně přísné vyloučení.

Slovácko - Olomouc: Penalta a ČK! Šindelář šel ven po faulu na Koného. Penaltu proměnil Valenta

Oslabená Olomouc dokázala zásluhou Navrátila v 53. minutě vyrovnat, jenže Slovácko pak vstřelilo ještě jednu, nakonec vítěznou branku. Tahle situace naštvala hosty asi úplně nejvíc - autor gólu Jaroslav Diviš podle jejich názoru v souboji fauloval olomouckého stopera Šimona Faltu.

Slovácko - Olomouc! Gól! Diviš vrací Slovácku vedení

„Proč sis nevzal příbramský dres?“ zařval kdosi z olomouckých hráčů v útrobách stadionu po utkání kamsi směrem k sudímu Miroslavu Zelinkovi. „Starka, vylez!“ zaburácel zase kdosi jiný. Hanáci byli hněvem bez sebe. Nominaci sudího, který v minulých kolech dvakrát pískal utkání Příbrami, s níž Olomouc především soupeří o záchranu, zjevně nepovažovali za náhodnou.

"Slovácko nás neporazilo zaslouženě. Druhý gól padl po jasném faulu útočícího Diviše, který visel na našem obránci Faltovi," zlobil se po utkání olomoucký trenér Václav Jílek.

Sudí Zelinka navíc hostům sebral v závěru možnost posledního útoku. V zápise uvádí, že ve druhém poločase nastavil dvě minuty. Jenže podle videa utkání ukončil v čase 90:50, tedy odpískal konec o minutu a 10 vteřin dřív. Olomouc v tu chvíli navíc držela míč na soupeřově polovině a mohla jít do nadějné šance.

Slovácko - Olomouc: Rozhodčí ukončil utkání v 50. sekundě nastavení

Hanáci po prohře 1:2 musí v posledním kole doma porazit Teplice a doufat, že si Jablonec doma poradí s Příbramí. Ta sice po mizerném výkonu ve středu prohrála 1:3 se Slavií, vzhledem k lepším vzájemným zápasům s Olomoucí ale týmu stačí k jisté záchraně získat v Jablonci bod.

CELÝ SESTŘIH: Slovácko - Olomouc 2:1. Hosté si zkomplikovali boj o záchranu

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47
7. Jablonec 30 10 11 9 46:39 41