CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 2:2. Hosté udrželi třetí místo

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Liberce remizovali v posledním kole první ligy v Mladé Boleslavi 2:2 a v přímém souboji uhájili konečnou třetí příčku v tabulce. Do Evropské ligy vkročí až ve 3. předkole, zatímco Boleslav čeká 2. předkolo, pokud ve středu nevyhraje MOL Cup. Středočeši dnes vedli po dalekonosné střele Jakuba Rady z přímého kopu, Slovan ale rychle srovnal zásluhou Radima Breiteho a obrat zařídil Matěj Pulkrab. Boleslav po druhém gólu Rady vybojovala jen bod.

V sestavě Mladé Boleslavi už se objevil Rada, který si z předminulého utkání odnesl otřes mozku. A byl to právě on, kdo sehrál ve vývoji zápasu důležitou roli. Ve 22. minutě si stoupl k přímému kopu zhruba 35 metrů od branky. Všichni včetně brankáře Koubka čekali centr, jenže reprezentační záložník dlouhým nákopem zamířil přímo do branky a Koubek už nedokázal míči zabránit v cestě do branky.

Liberec však v minulém kole ukázal, že s nepříjemným vývojem skóre si umí poradit a už o tři minuty později srovnal zásluhou Breiteho. Liberecký záložník napřáhl na hranici pokutového území a poslal míč k tyči.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 2:2. Slovan udržel třetí místo

Mladá Boleslav potřebovala vyhrát, proto se častěji tlačila do zakončení, ale do poločasu měla už jen jednu větší šanci. Ščuk však ve vápně přestřelil. Stejná situace se opakovala i po změně stran, a přišel tak trest.

Vůch se ještě neprosadil, ale v 74. minutě pronikl stejný hráč do vápna, našel Bartla, který odcentroval a střídající Pulkrab už měl v malém vápně snadnou úlohu trefit hlavou odkrytou branku.

Opět ale přišlo rychlé srovnání a znovu se o to zasloužil Rada, který opět předvedl velmi dobré zahrávání standardních situací. Tentokráte zamířil přesně z přímého kopu z 22 metrů. Víc už ale Mladá Boleslav nestihla a končí čtvrtá.

30. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Slovan Liberec 2:2 (1:1)
Branky: 19. a 76. Rada - 22. Breite, 74. Pulkrab. Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Fišer. ŽK: Magera - Hovorka, Pulkrab, Sýkora. Diváci: 4151.

Mladá Boleslav: Diviš - Kysela, Kúdela, Polom, Fleišman - Ščuk, Rada - Přikryl (57. Klobása), Čermák, Kalabiška - Magera. Trenér: Jarolím.

Liberec: Koubek - Coufal, Pokorný, Hovorka, Sýkora - Folprecht, Breite - Bartl (87. Sackey), Shala (59. Obročník), Vůch - Bakoš (64. Pulkrab). Trenér: Trpišovský.

Mladá Boleslav - Liberec: Gól! Liberec jde do vedení, trefil se Pulkrab

Mladá Boleslav - Liberec: Diviš vychytal Vůcha ve velké šanci

Mladá Boleslav - Liberec: Gól! Radim Breite vyrovnává na 1:1

Mladá Boleslav - Liberec: Gól po Koubkově kiksu! Rada skóruje z přímého kopu

Mladá Boleslav - Liberec: Bartl neprostřelil Diviše

Mladá Boleslav - Liberec: Gól! Rada z přímáku srovnává na 2:2