CELÝ SESTŘIH: Zlín - Bohemians 1905 1:1. Nováček na jaře nevyhrál

Autor: iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Zlína remizovali v 30. kole první ligy s Bohemians Praha 1:1 a ani v posledním duelu sezony se nedočkali premiérového vítězství v jarní části. Po bezbrankové první půli otevřel skóre v 52. minutě domácí Marko Jordan, remízu zajistil hostům 14 minut před koncem svou sedmou trefou v sezoně Patrik Schick. Zlín udržel prvoligovou příslušnost jen díky vydařenému podzimu.

Domácí tým nastoupil proti Bohemians 1905 velmi aktivně, zakončení Jordana a Poznara ovšem postrádalo přesnost. Podobně se vedlo po rohovém kopu i Jugasovi, a tak přišla řada na hosty. Schick se dostal ke střele v pokutovém území, ale zakončení z otočky vytlačil do bezpečí obránce Zlína.

Z dálky to poté zkusil Jirásek, jehož pokus šel vedle. Hra se přestěhovala zpět ke Zlámalovi a k překvapení obrany hostů Zlínští chytře rozehráli přímý kop, po kterém se musel předvést brankář Bohemians Zlámal. Následná dorážka Jordana orazítkovala spojnici. Bezbrankový stav v závěru poločasu nezměnil ani Jirásek.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Bohemians 1:1. Domácí na jaře nevyhráli

Ve druhé půlce byl blízko úvodní branky Vukadinovič, ale těsně minul. Skóre otevřel z další akce v 52. minutě Jordan, jenž se protlačil s míčem před Zlámala a našel skulinu v jeho postoji.

Zlín vedoucí branka nakopla a obraně uprchl Koreš, kterého v úniku fauloval Šmíd, jenž inkasoval červenou kartu. Standardní situaci z hranici pokutového území ale Vukadinovič nevyužil. Další šanci měl Koreš, ale zvýšit se mu nepovedlo. Naopak srovnat mohl Schick po centru Mosquery, ale hlavička šla nad břevno.

Oslabený tým Bohemians přesto dokázal vyrovnat. V 76. minutě domácí obrana nezvládla odkopnout míč, který si našel Schick a poslal jej do sítě. Zlín mohl získat vedení zpět, ale při šancích Holíka, Koreše, Poznara i Vukadinoviče podržel hostující tým brankář Zlámal a na nerozhodném stavu se už nic nezměnilo.

Fastav Zlín - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:0)
Branky: 52. Jordan - 76. Schick. Rozhodčí: Váňa - Paták, Arnošt.´ŽK: Jugas, Holík, Matějov - Schick, Lulič. ČK: 54. Šmíd. Diváci: 3484.

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hubáček, Matějov - Vukadinovič, Janíček (77. Motal), Holík, Koreš - Jordan (68. Fantiš), Poznar. Trenér: Páník.

Bohemians: Zlámal - Hašek, Krch, Šmíd, Havel - Hubínek (90. Hradecký), Lulič (57. Škerle), Švec, Jirásek (85. Gajič), Mosquera - Schick. Trenér: Pivarník.