10. července 2016 • 20:50

Sparta – Kazaň 0:2. Letenští prohráli i druhý duel v Rakousku

Zlín - Slavia: Škoda jako Poborský! Krásným lobem překonal Dostála, Slavia vede 2:0 Zlín - Slavia: Škoda jako Poborský! Krásným lobem překonal Dostála, Slavia vede 2:0
Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona

Fotbalisté Sparty ve Freistadtu podlehli 0:2 Rubinu Kazaň a na soustředění v Rakousku prohráli i druhý zápas. Ve čtvrtek Pražané nestačili na Young Boys Bern (1:2).

V brance Sparty tentokrát dostal před Koubkem přednost Bičík. Pětatřicetiletý gólman poprvé inkasoval už v páté minutě, když ho Kanunnikov překonal pohotovou střelou k tyči. Za sedm minut navýšil vedení ruského týmu hlavou Devič po tečovaném přímém kopu.

Sparťanský obránce Ondřej Zahustel proti Rubinu Kazaň

Letenští se neprosadili ani ve druhém poločase, ve kterém poprvé v letní přípravě nastoupili i reprezentanti Dočkal s Lafatou. Kapitán Sparty v 55. minutě mohl hlavou snížit, ale brankáře Rubinu na čáře zastoupil jeden z obránců.

Spartě se zatím v přípravě na novou sezonu nedaří a ve čtvrtém utkání potřetí prohrála. Rakouské soustředění uzavřou svěřenci Zdeňka Ščasného ve čtvrtek proti rumunskému celku Botosani.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Sparta Praha - Rubin Kazaň 0:2 (0:2)

Branky: 5. Kanunnikov, 12. Devič.

Sestava Sparty:

I. poločas: Bičík - Holek, Brabec, M. Kadlec - Zahustel, Dočkal, Frýdek, Matějovský, Costa - Šural, Juliš.

II. poločas: Bičík - Holek, Mazuch, Costa - Zahustel (85. Pulkrab), Dočkal, Vácha (74. Mareček), Frýdek (67. Čermák), Konaté - Fatai, Lafata. Trenér: Ščasný.

Hosté: 5. Kanunnikov, 12. Devič

Domácí: 1. Pol.– Bičík – Holek, Brabec, Kadlec – Zahustel, Dočkal (C), Frýdek, Matějovský, Costa – Šural, Juliš 2. Pol. – Bičík – Holek, Mazuch, Costa – Zahustel, Dočkal, Vácha, Frýdek, Konaté – Fatai, Lafata.

Hosté: Filcov – Ustinov, Nabiullin, Sánchez, Burlak – Ozdojev (C), Caktaš, García, Tkačuk – Devič, Kanunnikov

1.  Plzeň 15 11 3 1 26:9 36
2.  Slavia 16 10 5 1 30:12 35
3.  Zlín 16 9 4 3 27:18 31
4.  Sparta 15 8 5 2 28:12 29
5.  Ml. Boleslav 15 8 3 4 26:16 27
6.  Teplice 15 6 4 5 17:13 22
7.  Karviná 15 6 2 7 21:25 20
8.  Bohem. 1905 15 5 3 7 15:22 18