10. července 2016 • 20:50

Sparta – Kazaň 0:2. Letenští prohráli i druhý duel v Rakousku

Silná stránka Sparty? Že je na dně, tvrdí legenda v anketě před derby Silná stránka Sparty? Že je na dně, tvrdí legenda v anketě před derby
UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče

Fotbalisté Sparty ve Freistadtu podlehli 0:2 Rubinu Kazaň a na soustředění v Rakousku prohráli i druhý zápas. Ve čtvrtek Pražané nestačili na Young Boys Bern (1:2).

V brance Sparty tentokrát dostal před Koubkem přednost Bičík. Pětatřicetiletý gólman poprvé inkasoval už v páté minutě, když ho Kanunnikov překonal pohotovou střelou k tyči. Za sedm minut navýšil vedení ruského týmu hlavou Devič po tečovaném přímém kopu.

Sparťanský obránce Ondřej Zahustel proti Rubinu Kazaň

Letenští se neprosadili ani ve druhém poločase, ve kterém poprvé v letní přípravě nastoupili i reprezentanti Dočkal s Lafatou. Kapitán Sparty v 55. minutě mohl hlavou snížit, ale brankáře Rubinu na čáře zastoupil jeden z obránců.

Spartě se zatím v přípravě na novou sezonu nedaří a ve čtvrtém utkání potřetí prohrála. Rakouské soustředění uzavřou svěřenci Zdeňka Ščasného ve čtvrtek proti rumunskému celku Botosani.

Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:

Sparta Praha - Rubin Kazaň 0:2 (0:2)

Branky: 5. Kanunnikov, 12. Devič.

Sestava Sparty:

I. poločas: Bičík - Holek, Brabec, M. Kadlec - Zahustel, Dočkal, Frýdek, Matějovský, Costa - Šural, Juliš.

II. poločas: Bičík - Holek, Mazuch, Costa - Zahustel (85. Pulkrab), Dočkal, Vácha (74. Mareček), Frýdek (67. Čermák), Konaté - Fatai, Lafata. Trenér: Ščasný.

Hosté: 5. Kanunnikov, 12. Devič

Domácí: 1. Pol.– Bičík – Holek, Brabec, Kadlec – Zahustel, Dočkal (C), Frýdek, Matějovský, Costa – Šural, Juliš 2. Pol. – Bičík – Holek, Mazuch, Costa – Zahustel, Dočkal, Vácha, Frýdek, Konaté – Fatai, Lafata.

Hosté: Filcov – Ustinov, Nabiullin, Sánchez, Burlak – Ozdojev (C), Caktaš, García, Tkačuk – Devič, Kanunnikov

1.  Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2.  Slavia 21 14 6 1 44:15 48
3.  Sparta 21 11 6 4 33:17 39
4.  Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5.  Ml. Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6.  Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7.  Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8.  Jablonec 21 7 7 7 33:28 28