Plzeň - Basaksehir 1:0. Mistr drží neporazitelnost, trefil se Krmenčík

Michael Krmenčík v dresu Plzně
Nigerijci z Dukly: O zimě, která už byla trochu moc, i rande v Praze Nigerijci z Dukly: O zimě, která už byla trochu moc, i rande v Praze
Šural: Dočkal by chyběl i leckterému evropskému týmu Šural: Dočkal by chyběl i leckterému evropskému týmu

Fotbalisté Plzně zvládli další utkání přípravy na příští sezonu a porazili turecký tým Istanbul Basaksehir FK 1:0. Jedinou branku vstřelil v závěru zápasu útočník Michael Krmenčík, který potrestal hrubou chybu obránce tureckého týmu. Plzeň tak neprohrála ani v sedmém utkání letní přípravy.

Plzeň v předchozích dvou zápasech remizovala a k dělbě bodů se schylovalo opět, přestože český mistr byl aktivnější. Jenže Limberského už v první minutě vychytal gólman a hlavou neuspěli Bakoš ani Hejda. Až v 86. minutě Krmenčík vystihl nedůraznou přihrávku jednoho z obránců zpět na brankáře a sám před gólmanem plzeňský útočník nezaváhal.

Plzni se tak vyplatilo důrazné napadání, které svěřenci trenéra Romana Pivarníka praktikovali celé utkání a ke kterému byli koučem nabádáni.

Přípravu na novou sezonu zakončí Plzeň v úterý v generálce proti Lokomotivu Moskva.