19. července 2016 • 19:48

West Ham - Slovácko 2:2. Parádní závěr! Civič zaskočil slavného soupeře

SESTŘIH La Ligy: Villareal - Real Madrid 2:3. Lídr předvedl fantastický obrat z 0:2 SESTŘIH La Ligy: Villareal - Real Madrid 2:3. Lídr předvedl fantastický obrat z 0:2
Sparta - Litvínov: Bitka! Na Spartě se to servalo, takhle se rval Nedomlel se Sörvikem Sparta - Litvínov: Bitka! Na Spartě se to servalo, takhle se rval Nedomlel se Sörvikem

Fotbalisté Slovácka se v rámci letní přípravy střetli v Rakousku s anglickým West Hamem United. Proti slavnému soupeři drželi svěřenci Stanislava Levého krok, přesto ještě pět minut před koncem utkání prohrávali 2:0. Pak ale začal úřadovat střídající záložník Eldar Civič a dvěma góly vystřílel Slovácku velmi cennou remízu 2:2.

Slovácko sehrálo historicky první zápas s týmem z Premier League. Úvodní respekt k soupeři vedl k tomu, že si šance vypracovávali hlavně Angličané a v 36. minutě se ujali vedení po brance Noblea.

V sestavě West Hamu ještě chyběl francouzský reprezentant Dimitri Payet, přesto přišel z levé strany kvalitní centr, po němž hlavou zvýšil Fletcher.

Slovácko se však nevzdalo a v posledních deseti minutách West Ham zatlačilo. Nejprve neuspěl ve velké šanci Diviš, ale po rohovém kopu už snížil Civič, který se trefil hlavou přesně pod břevno. V poslední minutě ke stejnému hráči propadl centr z pravé strany a Civič ho znovu poslal tvrdou ranou do téměř totožného místa a zařídil remízu.

Hosté: 86. Civič, 90. Civič

Domácí: Randolph (71.Spiegel), Byram, Burke, Rice (74. Martinez), Page (46. Antonio), Noble (46. Kouyate), Feghouli (46. Tore), Cullen, Obiang (69. Browne), Samuelson (46. Quina), Valencia (46. Fletcher)

Hosté: Heča (46. Daněk) – Reinberk (72. Chyla), Rada, Košút, Šimko – Šumulikoski, Daníček – Biolek (55. Civič), Havlík (55. Ťok), Kerbr (74. K. Koné) – Diviš.