CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Plzeň 1:2. Mistr musel otáčet, krásně rozhodl Kopic

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté mistrovské Viktorie Plzeň v prvním kole nového ročníku ePojisteni.cz ligy otočili duel v Jihlavě a odváží si vydřené tři body. Západočeši nejdříve prohrávali po trefě Davise Ikauniekse z prvního poločasu. Do druhé části zápasu však provedl trenér Roman Pivarník několik změn a po gólech Tomáše Kučery a Jana Kopice otočila Plzeň skóre ve svůj prospěch.

Trenér úřadujícího mistra Roman Pivarník, který před lety také v Jihlavě působil, udělal proti zápasu s Karabachem čtyři změny. Dokonce i kapitán Hubník zůstal na lavičce a další obránce Limberský jen na tribuně. Nově složená obrana však byla hodně zranitelná, což domácí v prvním poločase s chutí využívali.

Už v sedmé minutě šel zcela sám na Kozáčika Ikaunieks, ale jeho slabá střela nenadělala gólmanovi hostí žádné starosti. Lotyšský útočník při svém debutu v české lize hýřil aktivitou a ve 27. minutě po Hronkově přihrávce za obranu otevřel skóre. Hned o dvě minuty později mohl vedení zdvojnásobit, ale Kozáčik jeho střelu vyrazil.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Plzeň 1:2. Mistr vstoupil do sezony výhrou

Ještě větší šanci měl Hronek, ale sám před slovenským brankářem neuspěl. Už před přestávkou musel po úderu loktem od plzeňského Matějů střídat domácí kapitán Vaculík s podezřením na zlomeninu spánkové kosti.

Do druhého poločasu udělal Pivarník hned dvě změny. Na místo nervózně hrajícího Matějů vyslal Hubníka a krajního obránce Rajtorala nahradil útočníkem Bakošem. Na vyrovnání stačilo hostům jen pět minut. Po tečované střele se prosadil Kučera, který byl ještě na jaře v Jihlavě doma.

V 64. minutě pak obrat dovršil další jihlavský odchovanec Kopic, který se dostal k odraženému míči a povedenou střelou ho poslal do šibenice. Vyrovnání měl na kopačce Ikaunieks, ale Kozáčik mistra opět podržel. Na druhé straně mohl náskok ještě pojistit Ďuriš, ale ani on jasnou šanci nevyužil.

1. kolo první fotbalové ligy:

Vysočina Jihlava - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Branky: 27. Ikaunieks - 51. Kučera, 64. Kopic. Rozhodčí: Proske - Urban, Antoníček. ŽK: Urdinov, Rosa - Matějů, Kopic. Diváci: 4049.

Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Krejčí, Rosa, Urdinov - Šulek, Urblík (83. Šamánek) - Vaculík (41. Fulnek), Hronek (72. Štěpánek), Ikaunieks - Dvořák. Trenér: Hipp.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral (46. Bakoš), Hejda, Baránek, Matějů (46. Hubník) - Hrošovský, Kučera - Kopic (81. Řezník), Kolář, Kovařík - Ďuriš. Trenér: Pivarník.

Jihlava - Plzeň: A znovu Ikaunieks! Tentokrát slibnou akci nezakončil dobře

Jihlava - Plzeň: Supergól! Kopic z voleje vymetl jihlavskou šibenici a Plzeň vede 2:1

Jihlava - Plzeň: Hanuš vyrazil Kovaříkův přímý kop

Jihlava - Plzeň: Gól! Tomáš Kučera vyrovnal na 1:1, proti bývalému klubu neslavil

Jihlava - Plzeň: Matějů fauloval Vaculíka, který musel vystřídat

Jihlava - Plzeň: Kozáčik proti Hronkovi zachránil Plzeň od další pohromy

Jihlava - Plzeň: Ďuriš zblízka hlavičkoval vedle brány

Jihlava - Plzeň: Kozáčik vytáhl Ikaunieksovu střelu z úhlu

Jihlava - Plzeň: 1:0! Rajtoral zaváhal a jihlavský Ikaunieks prostřelil Kozáčika

Jihlava - Plzeň: Šulek zahrál ve vápně rukou, penalta se nepískala

Jihlava - Plzeň: David Limberský sleduje utkání z tribuny s Václavem Pilařem

Jihlava - Plzeň: Kolářovu ránu Hanuš vyrazil

Jihlava - Plzeň: Kozáčik vychytal Ikauniekse

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49