CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Karviná 5:3. Wágner sestřelil nováčka hattrickem

Autor: iSport.cz
0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Jablonce si v divokém zápase poradili s nováčkem z Karviné 5:3. A to i přestože inkasovali už ve 12. vteřině utkání a v průběhu zápasu prohrávali 3:1. Hvězdou utkání prvního kola ePojistovna.cz ligy se stal domácí útočník Tomáš Wágner, který vstřelil hattrick.

Karviná prožila snový vstup do nejvyšší soutěže. Zelený se uvolnil na hranici pokutového území a jeho centr už po 12 sekundách poslal přesnou hlavičkou do sítě Voltr. Postaral se o třetí nejrychlejší gól historie ligy a za dvojící rekordmanů Lokvencem a Lustrinellim zaostal jen o jednu vteřinu.

Jablonec poté soupeře zatlačil a po čtvrthodině srovnal. Po přesném centru od Masopusta z pravé strany zatloukl míč zblízka do branky hlavou Wágner. Domácí pokračovali v aktivitě, jenže góly střílel nováček. První šanci ještě jablonecký brankář Valeš Jurčovi ve 25. minutě chytil, ale míč se vzápětí ke slovenskému útočníkovi odrazil zpět a ten jej poslal do odkryté branky.

Hostů se dál drželo štěstí. Domácí tlačili, ale branky dával slezský celek. Ve 40. minutě nepříliš nebezpečně vystřelil z dálky Zelený, jablonecký gólman ale chyboval, míč mu vypadl a dorážející Jurčo doklepl pod břevno.

Domácí kouč Frťala poslal do druhé půle Kubistu s Doležalem a Severočeši bleskově srovnali. Nejprve ve 47. minutě po centru z přímého kopu hlavou snížil Wágner. Za dvě minuty se vydal na útočný výlet stoper Pernica, narazil si s Wágnerem a prudkou ranou k tyči vyrovnal.

Wágner zkompletoval první hattrick tohoto ročníku v 74. minutě, kdy se po Doležalově nepovedené střele dostal sám před Pindrocha a přízemní střelou otočil stav. Tři góly dal podruhé v kariéře, poprvé se mu to povedlo před dvěma lety v dresu Mladé Boleslavi proti Teplicím.

Karviná zcela odešla a v 84. minutě inkasovala popáté, když se hlavou po Trávníkově centru prosadil Doležal. Trenérovi Karviné Weberovi tak zhořkl návrat do Jablonce, kde dlouhá léta působil.

Podrobnosti připravujeme.

1. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - MFK Karviná 5:3 (1:3)
Branky: 15., 47. a 74. Wágner, 49. Pernica, 84. Doležal - 25. a 40. Jurčo, 1. Voltr. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Mehanovič, Kubista, Hybš, Beneš - Janečka, Duda, Fiala. Diváci: 2570.

Jablonec: Valeš - Nový, Pernica, Beneš, Hybš - Hübschman (46. Kubista) - Masopust (75. Díl), Mehanovič (46. Doležal), Trávník, Jiráček - Wágner. Trenér: Frťala.

Karviná: Pindroch - Janečka (78. Panák), Toml, Hošek, Eismann - Šisler - Okleštěk (54. Duda), Budínský, Zelený - Voltr - Jurčo (63. Fiala). Trenér: Weber.

Jablonec - Karviná: Karvinské naděje zhasly. Pátý gól Jablonce dal Doležal

Jablonec - Karviná: Wágner hattrickem otočil zápas a Jablonec vede 4:3

Jablonec - Karviná: Wágner utekl Hoškovi, míč mu ale sebral Pindroch

Jablonec - Karviná: Velká šance Jabloneckých, Wágner ani Doležal míč do brány nedostali

Jablonec - Karviná: Trávník protáhl Pindrocha, gólman vytáhl střelu na roh

Jablonec - Karviná: Neskutečný start nováčka - první střela a Karviná díky Voltrovi vede 1:0