SESTŘIHY: Plzeň i Sparta vyhrály, Hradec překvapil, Boleslav drtila

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Obhájce titulu z Plzně vstoupil do nového ročníku První fotbalové ligy výhrou 2:1 v Jihlavě, když Viktoria otočila duel dvěma góly ve druhém poločase. Sparta se Slováckem naopak po poločase vedla 2:0, pak si ale situaci lehce zkomplikovala a o vítězství 3:2 se strachovala až do konce. V neděli pak Mladá Boleslav na svém hřišti rozdrtila Slovan Liberec 3:0. Hattrickem zazářil Jan Chramosta. Stejným výsledkem zvítězil nečekaně Hradec Králové na půdě Bohemians 1905. Zápas Brna se Slavií musel být kvůli počasí odložen.

Bohemians 1905 - Hradec Králové 0:3

Branky: 74. Pázler, 79. vlastní Gajič, 90.+1 Malinský. Rozhodčí: Franěk - Kotík, Dobrovolný. ŽK: Jindřišek, Krch - P. Černý, Chleboun, Malinský. Diváci: 4832.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Hradec Králové 0:3. Nováček vyplenil Ďolíček

Mladá Boleslav - Liberec

Branka: 9., 53. a 60. Chramosta. Rozhodčí: Ardeleánu - Blažej, Kubr. ŽK: Folprecht. Diváci: 4177.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Liberec 3:0

Jihlava - Plzeň 1:2

Branky: 27. Ikaunieks - 51. Kučera, 64. Kopic. Rozhodčí: Proske - Urban, Antoníček. ŽK: Urdinov, Rosa - Matějů, Kopic. Diváci: 4049.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Plzeň 1:2

Sparta - Slovácko 3:2

Branky: 2. a 10. z pen. Dočkal, 64. Konaté - 53. a 70. Diviš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Konaté, Zahustel, Brabec - Košút, Civič, Kerbr, Šimko, Ťok. Diváci: 7181.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slovácko 3:2. Hosté hrozili favoritovi až do konce

Dukla - Teplice 0:1

Branka: 46. Potočný. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Vysloužil. ŽK: Krob (Teplice). Diváci: 2508.

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Teplice 0:1. Úvodní duel rozhodl Potočný

Zlín - Příbram 2:0

Branky: 45. Hájek, 88. Jugas. Rozhodčí: Příhoda - Arnošt, Myška. ŽK: Chaluš, Tregler (oba Příbram). Diváci: 2336.

CELÝ SESTŘIH: Zlín - Příbram 2:0. O výhře Ševců rozhodli stopeři

Jablonec - Karviná 5:3

Branky: 15., 47. a 74. Wágner, 49. Pernica, 84. Doležal - 25. a 40. Jurčo, 1. Voltr. Rozhodčí: Orel - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Mehanovič, Kubista, Hybš, Beneš - Janečka, Duda, Fiala. Diváci: 2570.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Karviná 5:3. Wágner sestřelil nováčka hattrickem