CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slovácko 3:2. Hosté hrozili favoritovi až do konce

Autor: iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Výhra, ale pořádná fuška. Fotbalisté Sparty v 1. kole ePojisteni.cz ligy porazili na domácím hřišti Slovácko 3:2. Dvě branky domácího týmu obstaral Bořek Dočkal, třetí zásah přidal Tiémoko Konaté. Za hosty dvakrát pálil Jaroslav Diviš.

Ráz utkání dala chyba gólmana hostů Hečy už po 102 vteřinách hry. S rozehrávkou váhal natolik, že při odkopu trefil Dočkala a od něj míč doskákal do prázdné branky.

Spartu rychlý gól uklidnil a soupeře jasně přehrávala. Navíc v 10. minutě se po kombinaci ve středu hřiště dostal ve vápně míč k Julišovi, jehož Košút šlapákem trefil do ramene. Sudí Zelinka musel pískat pokutový kop. Míč si vzal znovu Dočkal a tvrdou ranou navýšil vedení. Dočkal byl při chuti a neustále zaměstnával obranu soupeře i Heču, ale na hattrick nedosáhl. Neuspěl ani Šural střelou z úhlu.

V poločase udělal trenér Slovácka Levý hned dvě změny a výrazně tak oživil hru svého týmu. Aktivní byl zejména nový muž na hřišti Civič. V 53. minutě se k němu od rozhodčího Zelinky odrazil míč, následný centr propadl až k Divišovi, který střelou k tyči zařídil snížení.

Slovácko najednou začalo Spartu přehrávat a tlačilo se za vyrovnáním, když domácí obránci museli na poslední chvíli zažehnávat nebezpečí. To se nelíbilo sparťanským fanouškům, kteří začínali pískat.

V 64. minutě ale Spartě vyšla rychlá kombinace, Juliš patičkou poslal míč do běhu Dočkalovi, ten ještě v pádu posunul na zcela volného Konatého a před ním už byla jen odkrytá branka. Střelou pod břevno ani nedal šanci Hečovi zasáhnout.

Zdálo se, že zvýšení na 3:1 znovu vrátí Spartu do sedla, jenže chvíli na to zcela propadla při bránění ve středu pole. Daníček uvolnil Diviše a ten podruhé propálil Bičíka. Hned z následné akce mohla znovu udeřit Sparta, ale střídající Lafata v dobré pozici mířil vedle.

Diviš mohl dokonce srovnat, když se snažil přes hlavu vracet míč před branku, ale hattricku stálo v cestě břevno. Pokud by šel míč o trochu níže, brankář Bičík by byl zřejmě bez šance.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 3:2 (2:0)

Branky: 2. a 10. z pen. Dočkal, 64. Konaté - 53. a 70. Diviš. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Paták. ŽK: Konaté, Zahustel, Brabec - Košút, Civič, Kerbr, Šimko, Ťok. Diváci: 7181.
Sparta: Bičík - Holek, Brabec, Kadlec - Zahustel, Frýdek, Dočkal, Čermák (46. Mareček), Konaté - Šural (88. Costa), Juliš (65. Lafata). Trenér: Ščasný.
Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Biolek (46. Civič), Daníček, Šumulikoski, Havlík (46. Ťok), Kerbr - Diviš. Trenér: Levý.

Sparta - Slovácko: Heča podběhl centr z rohu, ale Kadlec trefil jen Brabce

Sparta - Slovácko: Diviš střelou přes hlavu trefil břevno

Sparta - Slovácko: Lafata ve velké šanci netrefil bránu

Sparta - Slovácko: Dočkalovu ránu vyrazil Heča před sebe, Marečkova dorážka se do brány nevešla

Sparta - Slovácko: Spartu uklidnil Konaté – je to 3:1

Sparta - Slovácko: Akci Slovácka “založil” rozhodčí Zelinka, zakončil Diviš a je to 2:1

Sparta - Slovácko: Šural v tutovce pouze nastřelil Heču

Sparta - Slovácko: S Reinberkovou střelou si Bičík poradil bez problémů

Sparta - Slovácko: Rána Bořka Dočkala minula bránu Slovácka

Sparta - Slovácko: Heča byl tentokrát úspěšnější, Šuralovu střelu z úhlu vyrazil

Sparta - Slovácko: Košút kopl Juliše a Dočkal penaltu suverénně proměnil. 2:0

Sparta - Slovácko: Heča ve druhé minutě fatálně chyboval a Dočkal posílá Spartu do vedení

1. Slavia 30 20 9 1 65:22 69
2. Plzeň 30 20 7 3 47:21 67
3. Sparta 30 16 9 5 47:26 57
4. Ml. Boleslav 30 13 10 7 47:37 49
5. Teplice 30 13 9 8 38:25 48
6. Zlín 30 11 8 11 34:35 41
7. Dukla 30 11 7 12 39:35 40
8. Jablonec 30 9 12 9 43:38 39