CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Bohemians 1905 1:1. Mistra zaskočil Hašek

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Plzně nezvládli první domácí utkání v nové sezoně ePojisteni.cz ligy a remizovali s Bohemians 1905 1:1. Domácí šli sice zásluhou záložníka Jana Kopice do vedení, ale ještě do poločasu vyrovnal Martin Hašek. Syn bývalého hráče Sparty se gólově prosadil hned při prvním startu v lize a hostům vystřelil nečekaný bod s mistrem.

Oba trenéři zamíchali se sestavou. Hostující kouč Koubek udělal oproti nepovedenému úvodnímu kolu s Hradcem Králové (0:3) hned šest změn a od úvodu začaly i nové posily Dostál, Kuchta, Hašek a brankář Budinský.

Plzeňský trenér Pivarník nasadil do základu střelce postupové branky v úterní odvetě 3. předkola Ligy mistrů proti Karabachu Krmenčíka, přihrávajícího Kopice a po dlouhé době i beka Řezníka. Ten hrál v soutěžním zápase naposledy od úvodní minuty v dubnu a v lize se dnes představil v zahajovací jedenáctce poprvé od konce předloňského listopadu.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Bohemians 1:1. Mistra zaskočil Hašek

Viktoria vstoupila do souboje s "Klokany" podle očekávání aktivně a v desáté minutě otevřela skóre. Hrošovský kolmicí vysunul Limberského, jehož střílený centr brankář Budinský jen vyrazil před sebe a Kopic dorazil míč do sítě. Navázal tak na gól z úvodního ligového kola v Jihlavě.

Ve 34. minutě mohl zvýšit Krmenčík. Po kolmici od Hořavy šel z úhlu sám na branku, ale Budinského nepropálil. Místo toho hosté nečekaně srovnali. Dostál vysunul Haška a ten obloučkem překonal vybíhajícího Kozáčika. Dvacetiletý syn bývalého stejnojmenného sparťanského trenéra se tak hned při své ligové premiéře dočkal gólu.

Plzeň - Bohemians: Je vyrovnáno – v prvním zápase v lize se trefil Hašek

Plzeň po přestávce přidala, ale ve hře jí scházel moment překvapení a do brankových šancí se nemohla dostat. Naopak v 64. minutě málem udeřili Bohemians. Hašek šel podruhé sám na branku, ale senzační vedení Pražanům nevystřelil, protože napálil Kozáčika.

Domácí kouč dvacet minut před koncem stáhl hru jen na tři obránce, jeho svěřenci se však stále nemohli prosadit a postupně začali být nervózní. V 84. minutě Krmenčíkův gól neplatil kvůli předešlému ofsajdu a Kopice v 90. minutě vychytal Budinský. Plzeň stupňovala tlak, ovšem neprosadila se ani po dalším závaru.

2. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1)
Branky: 10. Kopic - 36. Hašek. Rozhodčí: Orel - Kubr, Arnošt. ŽK: Hořava - Gajič, Švec, Dostál, Bartek, Jeslínek. Diváci: 10.890.

Plzeň: Kozáčik - Řezník (71. Kovařík), Baránek, Hubník, Limberský - Hrošovský (81. Hromada), Hořava - Petržela (60. Bakoš), Kolář, Kopic - Krmenčík. Trenér: Pivarník.

Bohemians 1905: Budinský - Dostál, Krch, Gajič, Havel - Švec - Hašek (87. Jindřišek), Hubínek, Jirásek, Čížek (62. Jeslínek) - Kuchta (69. Bartek). Trenér: Koubek.

Klíčové momenty utkání:

Plzeň - Bohemians: Kovaříkův přímý volný kop Budinského nevystrašil

Plzeň - Bohemians: Kopicovu dělovku vyrazil Budinský

Plzeň - Bohemians: Před Jeslínkem odhlavičkoval míč na poslední chvíli Kozáčik

Plzeň - Bohemians: Plzeň dala gól, neplatil kvůli ofsajdu

Plzeň - Bohemians: Hubínek dával míč před bránu Plzně, Klokani ho ale za čáru neprotlačili

Plzeň - Bohemians: Kuchta šel sám na Kozáčika, gólman ho vychytal

Plzeň - Bohemians: Krmenčíka vychytal pohotový Budinský

Plzeň - Bohemians: Limberského rána šla mimo bránu Bohemians

Plzeň - Bohemians: Asistent Kubr zarazil Kuchtův brejk chybně odmávaným ofsajdem

Plzeň - Bohemians: Bohemians hrozili po rohu, zastavil je Čížkův ofsajd

Plzeň - Bohemians: Limberský unikl z obležení tří soupeřů, Haškovi nasadil jesle

Plzeň - Bohemians: Kopic prostřelil všechny a Plzeň vede 1:0