7. srpna 2016 • 20:51

CELÝ SESTŘIH: Teplice – Sparta 0:0. Potočný trefil břevno, Zahustel tyč

Náladu si po vyřazení z předkola Ligy mistrů nezlepšili. Fotbalisté Sparty ve 2. kole ePojisteni.cz ligy jen remizovali na půdě Teplic 0:0 a nedokázali tak využít ztráty Viktorie Plzeň. Nejblíže gólu byli hosté v závěru, kdy trefil střídající Ondřej Zahustel tyč. V prvním poločase měly zase smůlu Teplice, útočník Roman Potočný dal totiž břevno. Oba týmy mají tak po dvou zápasech shodně 4 body.

Sparta nastoupila s několika změnami v sestavě oproti středeční neúspěšné odvetě třetího předkola Ligy mistrů se Steaou Bukurešť. V brance místo Bičíka nastoupil Koubek a v obraně dostal šanci Mazuch, který nahradil Brabce, jenž se pod vyřazení v Rumunsku podepsal vyloučením. Na lavičce zůstali také Šural se Zahustelem.

Hosté měli v úvodu mírně navrch a dostali se do dvou příležitostí, ale Lafata ani Konaté neuspěli. Teplice zahrozily až ve 24. minutě a hned z toho byla největší šance prvního poločasu. Po rychlé akci po pravé straně se k centru dostal zcela osamocený Potočný, jenže trefil pouze břevno.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Sparta 0:0. Domácí trefili břevno, hostující Zahustel tyč

Do druhého poločasu vstoupily lépe domácí, ale Hora mířil těsně nad a Potočný jen trefil Koubka. V 62. minutě šli dokonce tepličtí ve dvou na brankáře, ale Fillo možnost na přihrávku před prázdnou branku prováhal. Sparta poté přitlačila, ale Teplice hrozily z protiútoků. Po jednom nich se v 72. minutě blýskl gólman Koubek, který vytáhl Potočného přímý kop pod břevno.

Tlak Sparty se stupňoval a Pražané byli blízko vedoucí brance deset minut před koncem, ale Holzerovu střelu zlikvidoval pohotovým zákrokem teplický brankář Grigar. Ještě větší příležitost měl vzápětí Zahustel, který po Costově centru trefil v pádu tyč.

Teplice tak navázaly na vítězství z prvního kola nad Duklou, Sparta naopak potvrdila, že není úplně v pohodě. Ze čtyř dosavadních soutěžních zápasů v novém ročníku porazila pouze na úvod ligy Slovácko, zatímco se Steaou remizovala a prohrála.

2. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Sparta Praha 0:0
Rozhodčí: Jílek - Blažej, Urbanec. ŽK: Ljevakovič - Vácha. Diváci: 14.782.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma - Hora, Hrubý (82. Dressler), Ljevakovič, Vachoušek (78. Kodeš), Fillo - Potočný (88. Vaněček). Trenér: Šmejkal.

Sparta: Koubek - Kadlec, Mazuch, Costa - Konaté, Mareček, Vácha (75. Zahustel), Dočkal, Čermák (64. Holzer), Frýdek - Lafata (60. Juliš). Trenér: Ščasný.

Klíčové momenty utkání:

Teplice - Sparta: Zahustel po Costově centru trefil tyč

Teplice - Sparta: Holzerovi první gól ve sparťanském dresu sebral dobrým zákrokem Grigar

Teplice - Sparta: Konaté se šikovně zbavil dvou obránců, šanci zmařil třetí

Teplice - Sparta: Potočný překonal zeď, ale Koubek Spartu podržel

Teplice - Sparta: Vácha fauloval Filla, pak ho trefil míčem

Teplice - Sparta: Další Váchova rána z dálky, opět nepřesná

Teplice - Sparta: Potočný vyprášil Koubkovi rukavice

Teplice - Sparta: Hora vypálil tvrdě, ale nad břevno

Teplice - Sparta: Vácha vystřelil z dálky, ale jen do hlediště

Teplice - Sparta: Frýdek vypálil zpoza vápna, ale nepřesně