13. srpna 2016 • 21:53

CELÝ SESTŘIH: Bohemians – Sparta 0:2. Juliš a Dočkal zařídili výhru

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Sparta 0:2. Výhru favorita vystřelil Juliš s Dočkalem
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Sparty druhou ztrátu v řadě nedopustili. Ve třetím kolem ePojisteni.cz ligy zvítězili na půdě Bohemians 1905 2:0. Duel plný šancí rozhodly góly Lukáše Juliše a Bořka Dočkala. Letenští tak dokázali zareagovat na výhru Plzně a mají shodně sedm bodů. Naopak Bohemians prohráli i podruhé doma a mají pouze bod.

Utkání začalo pyrotechnickou show sparťanských fanoušků, kteří na hřiště naházeli světlice a pokřikem "My chceme Spartu" dávali najevo nespokojenost s výkony na začátku sezony. Hráče letenského týmu to nabudilo a od začátku byli lepším týmem.

Už ve 3. minutě se dostával do úniku Šural, z úhlu protáhl brankáře Fryštáka, který velmi dobře vyrazil i dorážku Marečka. Fryšták, který v brance nastoupil místo Budinského, jenž hostuje ze Sparty a nemohl tak hrát stejně jako hrdina ze zápasu v Plzni Hašek, byl neustále v permanenci. V 18. minutě už ale kapituloval.

Aktivní Vácha poslal kolmici na Zahustela, jeho tečovaný centr ještě Fryšták na brankové čáře vyrazil, ale Juliš už z dorážky poslal Spartu do vedení. Navíc ve 31. minutě Dočkal obral o míč stopera Galiče a běžel sám na Fryštáka, kterého zkušeně přehodil a zvýšil vedení.

Teprve pak se začali do hry dostávat i Klokani, ale vše končilo jen u náznaků. Sparta se poměrně s přehledem bránila a myslela i na navýšení skóre.

V sestavě Sparty se poprvé objevila posila Holzer, který byl na levé straně hodně vidět. Zásoboval spoluhráče centry a po jeho akci v 60. minutě nadějně vypálil Dočkal, jeho ránu pod břevno ale gólman vyškrábl.

Až v 83. minutě zahrozili i Bohemians, když po rohovém kopu musel na brankové čáře zachraňovat Vácha. Víc už ale ani jeden z týmů nevymyslel.

3. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 0:2 (0:2)
Branky: 18. Juliš, 31. Dočkal. Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Wilczek. Bez ŽK. Diváci: 5000.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Krch, Gajič, Havel - Švec (46. Šmíd), Hubínek - Čížek, Jirásek, Jeslínek (78. Mikuš) - Kuchta (63. Luts). Trenér: Koubek.

Sparta: Koubek - Mazuch (83. Holek), Kadlec, Costa - Zahustel, Dočkal, Vácha, Mareček, Holzer (85. Frýdek) - Šural, Juliš (67. Lafata). Trenér: Ščasný.