CELÝ SESTŘIH: Bohemians – Sparta 0:2. Juliš a Dočkal zařídili výhru

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Fotbalisté Sparty druhou ztrátu v řadě nedopustili. Ve třetím kolem ePojisteni.cz ligy zvítězili na půdě Bohemians 1905 2:0. Duel plný šancí rozhodly góly Lukáše Juliše a Bořka Dočkala. Letenští tak dokázali zareagovat na výhru Plzně a mají shodně sedm bodů. Naopak Bohemians prohráli i podruhé doma a mají pouze bod.

Utkání začalo pyrotechnickou show sparťanských fanoušků, kteří na hřiště naházeli světlice a pokřikem "My chceme Spartu" dávali najevo nespokojenost s výkony na začátku sezony. Hráče letenského týmu to nabudilo a od začátku byli lepším týmem.

Už ve 3. minutě se dostával do úniku Šural, z úhlu protáhl brankáře Fryštáka, který velmi dobře vyrazil i dorážku Marečka. Fryšták, který v brance nastoupil místo Budinského, jenž hostuje ze Sparty a nemohl tak hrát stejně jako hrdina ze zápasu v Plzni Hašek, byl neustále v permanenci. V 18. minutě už ale kapituloval.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Sparta 0:2. Výhru favorita vystřelil Juliš s Dočkalem

Aktivní Vácha poslal kolmici na Zahustela, jeho tečovaný centr ještě Fryšták na brankové čáře vyrazil, ale Juliš už z dorážky poslal Spartu do vedení. Navíc ve 31. minutě Dočkal obral o míč stopera Galiče a běžel sám na Fryštáka, kterého zkušeně přehodil a zvýšil vedení.

Teprve pak se začali do hry dostávat i Klokani, ale vše končilo jen u náznaků. Sparta se poměrně s přehledem bránila a myslela i na navýšení skóre.

V sestavě Sparty se poprvé objevila posila Holzer, který byl na levé straně hodně vidět. Zásoboval spoluhráče centry a po jeho akci v 60. minutě nadějně vypálil Dočkal, jeho ránu pod břevno ale gólman vyškrábl.

Až v 83. minutě zahrozili i Bohemians, když po rohovém kopu musel na brankové čáře zachraňovat Vácha. Víc už ale ani jeden z týmů nevymyslel.

3. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 0:2 (0:2)
Branky: 18. Juliš, 31. Dočkal. Rozhodčí: Nenadál - Nádvorník, Wilczek. Bez ŽK. Diváci: 5000.

Bohemians: Fryšták - Dostál, Krch, Gajič, Havel - Švec (46. Šmíd), Hubínek - Čížek, Jirásek, Jeslínek (78. Mikuš) - Kuchta (63. Luts). Trenér: Koubek.

Sparta: Koubek - Mazuch (83. Holek), Kadlec, Costa - Zahustel, Dočkal, Vácha, Mareček, Holzer (85. Frýdek) - Šural, Juliš (67. Lafata). Trenér: Ščasný.