13. srpna 2016 • 18:55

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Slovácko 2:2. Wágner zahodil penaltu

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Slovácko 2:2. První ztráta domácích, Wágner zahodil penaltu

Fotbalisté Jablonce remizovali ve třetím kole ePojisteni.cz ligy na svém hřišti se Slováckem 2:2. Tři body pro domácí tým mohl v 87. minutě zápasu zajistit Tomáš Wágner, ale z pokutového kopu branku hostů přestřelil.

Jablonec vstoupil do utkání aktivně a hned v šesté minutě otevřel skóre. Trávníkův přímý kop z levé strany se dostal až k zadní tyči, odkud jej umístil hlavou do sítě Wágner. Autor hattricku z úvodního kola proti Karviné si připsal čtvrtou branku v ligové sezoně.

Slovácko, které v Jablonci vyhrálo ligový zápas jen jednou, ale brzy srovnalo. V 19. minutě napálil odražený balon za vápnem stoper Rada a jeho tečovaná střela zapadla za brankáře Hrubého.

V 28. minutě mohli hosté dokonce otočit stav, ale Košútovu hlavičku vytáhl domácí gólman nad břevno. Na druhé straně pak z otočky minul jablonecký Mehanovič.

Po změně stran ubylo šancí a domácí brzdilo množství nepřesností. Tým z Uherského Hradiště nevýrazný výkon favorita ztrestal v 77. minutě. Kerbr posunul do strany na Civiče a jeho střílený centr napálil do sítě z voleje střídající Havlík, který byl v té chvíli na trávníku jedenáct minut.

Slovácko ale na teprve druhou ligovou výhru v Jablonci a první od roku 2002 nedosáhlo, protože střídání vyšlo i domácímu kouči Frťalovi. Mihálik se čtyři minuty po příchodu na hřiště dostal po Pospíšilově kolmici do úniku a prostřelil Heču.

Severočeši mohli v 87. minutě nakonec rozhodnout i o své výhře. Sudí Příhoda nařídil přísnou penaltu po Reinberkově zákroku na Kubistu, ale Wágner z pokutového kopu přestřelil a nedal pátý gól v ligové sezoně.

3. kolo první fotbalové ligy:

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)
Branky: 6. Wágner, 83. Mihálik - 19. Rada, 77. Havlík. Rozhodčí: Příhoda - Blažej, Koval. ŽK: Nový, Hübschman - Šumulikoski, Civič. Diváci: 2386.

Jablonec: Hrubý - Nový, Pernica, Kouřil, Hybš - Trávník (79. Mihálik), V. Kubista, Hübschman, Jiráček (66. Bazal) - Mehanovič (53. Pospíšil), Wágner. Trenér: Frťala.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Košút, Šimko - Šumulikoski, Daníček (73. Zajíc) - Diviš (90. Biolek), Ťok (66. Havlík), Civič - Kerbr. Trenér: Levý.

Klíčové momenty utkání:

720p 480p 360p 240p
RYCHLÝ SESTŘIH: Jablonec - Slovácko 2:2

Jablonec - Slovácko: Příhoda odpískal velmi přísnou penaltu pro Jablonec, Wágner ji ale zahodil

Jablonec - Slovácko: Mladý Mihálik prostřelil Heču a je to 2:2

Jablonec - Slovácko: Civičův centr zatloukl do jablonecké brány Havlík a Slovácko vede 2:1

Jablonec - Slovácko: Kouřilův přímý volný kop proletěl těsně vedle

Jablonec - Slovácko: Wágner na zemi přiťukl míč Mehanovičovi, ten ale bránu netrefil

Jablonec - Slovácko: Nebezpečně hlavičkoval Košút, Hrubý míč vytáhl

Jablonec - Slovácko: Jablonec šel ve čtyřech na tři, Mehanovič ale brejk zazdil

Jablonec - Slovácko: Rada tečovanou ránou z dálky vyrovnal

Jablonec - Slovácko: Kerbr vystřelil z úhlu, Hrubý byl připravený

Jablonec - Slovácko: Ze vzduchu udeřil Wágner a Jablonec vede 1:0

Jablonec - Slovácko: První šanci měl Jiráček, balon ale do brány neprocpal