CELÝ SESTŘIH: Brno - Teplice 0:0. Hosté mají po třech zápasech skóre 1:0

CELÝ SESTŘIH: Zbrojovka Brno - Teplice 0:0. Diváci gól neviděli
LIGA NARUBY: Škoda vs. Škoda, Theo Hušbauer a rozvážný hasič LIGA NARUBY: Škoda vs. Škoda, Theo Hušbauer a rozvážný hasič
JAK TO BYLO: Legenda Barcelony Kubala je v Klubu ligových kanonýrů JAK TO BYLO: Legenda Barcelony Kubala je v Klubu ligových kanonýrů

Fotbalisté Brna navzdory výrazné územní převaze ve druhém poločase remizovali ve 3. kole ePojisteni.cz ligy s Teplicemi 0:0. Severočeši zůstali po třech kolech bez porážky a navíc stále nedostali gól a na jednu vstřelenou branku si připsali už pátý bod. Naopak trenér Zbrojovky Svatopluk Habanec v novém působišti stále čeká na první vítězství. Brňané prodloužili svoji úspěšnou domácí sérii na jedenáct zápasů bez prohry.

Záměr držet míč a kombinační hrou si vypracovat střelecké příležitosti se Brňanům v prvním poločase vůbec nedařil. Jejich snaha kromě nepřesných přihrávek narážela na sevřenou obranu soupeře. Postupně se do výkonu Zbrojovky vkrádala bezradnost, která vedla jen k zoufalému nakopávání míčů bez přesného adresáta.

Teplická taktika byla postavena kromě dokonalé defenzívy na rychlých křídelních brejcích. Z nich ale za celý úvodní poločas hosté zahrozili jen jednou ve 12. minutě, kdy po Fillově centru z levé strany Potočný hlavičkoval nad branku.

Teprve v závěru poločasu se dostali k zakončení i Brňané. Ve 31. minutě si Škoda předkopl míč a akci zakončil střelou vysoko nad branku. O tři minuty později Škoda našel zpětnou přihrávkou Lacka. Jeho slabá střela mířila přímo do náruče připraveného brankáře Grigara.

Po změně stran zařadila Zbrojovka vyšší rychlostní stupeň, získala územní převahu. Do útoků se zapojovali i oba krajní obránci Hyčka s Lutonským. Z nátlakové hry vytěžili Brňané i střelecké příležitosti, kterým chybělo přesnější zakončení. Nejvíce práce měl Grigar ve 49. minutě s hlavičkou Řezníčka.

Hra dostala oproti nudnému prvnímu poločasu spád, neboť Severočeši po získání míče přecházeli do rychlých protiútoků, kterým chyběla přesnost. Gólově se ani jeden tým ale neprosadil a Teplice si po domácí bezbrankové remíze se Spartou připsaly další cenný bod.

3. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - FK Teplice 0:0 (0:0)
Rozhodčí: Franěk - Kotík, Boček. ŽK: Buchta, Řezníček (oba Brno). Diváci: 4220.

Brno: Melichárek - Hyčka, Vraštil, Kijanskas, Lutonský - Buchta - Litsingi, Škoda (87. Šural), Lacko, Štohanzl - Řezníček. Trenér: Habanec.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Urma - Hora (90. Dressler), Hrubý, Ljevakovič, Vachoušek (59. Kodeš), Fillo - Potočný (72. Vaněček). Trenér: Šmejkal.

Klíčové momenty utkání:

720p 480p 360p 240p
Brno - Teplice: Hlavička Škody skončila vedle tyče

Brno - Teplice: Štohanzl v tutovce! Střela z voleje ale ztroskotala na Grigarovi

Brno - Teplice: Zase Brno! V další šanci Řezníček

Brno - Teplice: Šance Brna! Litsingi pálil mimo

Brno - Teplice: Šance Lacka a následný okamžitý pokus o odpověď Potočného

Brno - Teplice: Rána jak z děla! Škodův pokus ale skončil mimo

Brno - Teplice: Potočný hlavičkoval pouze nad

1.  Plzeň 15 11 3 1 26:9 36
2.  Slavia 16 10 5 1 30:12 35
3.  Sparta 16 9 5 2 30:13 32