CELÝ SESTŘIH: Hradec - Jihlava 1:0. Domácím vystřelil výhru kapitán Holeš

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté Hradce Králové zvládli utkání s Jihlavou a vyhráli 1:0. Votroci tak poprvé zvítězili na stadionu v Mladé Boleslavi, kde na začátku ligy hrají svá domácí utkání kvůli opravě Malšovického stadionu. Jedinou branku utkání vstřelil kapitán domácích Tomáš Holeš.

Během úvodní části utkání byl k vidění vyrovnaný fotbal. První šanci si připsal domácí Hradec. Trubač nabídl míč ze středu vápna na levou stranu Malinskému, ovšem jeho střílený centr nezastihl žádného ze spoluhráčů. A když se ani po centru Mareše neprosadil hlavou Žondra, tak se ke své první velké šanci dostala také Jihlava. Hronek svou dalekonosnou střelou protáhl domácího gólmana Ottmara, ovšem ten míč vyškrábl na roh, ze kterého Jihlava nezahrozila.

To domácí dokázali roh přetavit v gól. Trubač rozehrál do vápna přesně na Holeše, který přetlačil svého obránce a nadvakrát dotlačil míč do sítě. Největší šanci na vyrovnání si Jihlava vypracovala před koncem prvního poločasu, Batioja však nastřelil jen gólmana Ottmara.

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Jihlava 1:0. První domácí výhru nováčka vystřelil Holeš

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté. Ovšem obě střely Urblíka i šance Hronka skončily těsně vedle pravé tyče hradecké branky. V 64. minutě měli hosté opět velmi blízko k vyrovnání. V pokutovém území však Ikauniekse vychytal Ottmar a Urdinov, který se dostal následně k balónu, před poloprázdnou brankou míč netrefil.

Na druhé straně hřiště mohli zvýšit své vedení domácí. Žondra posunul míč do středu pokutového území střídajícímu Schwarzovi, ale ten střílel vysoko nad branku. V nastaveném čase si připsala Jihlava ještě dvě vyložené šance. Ovšem nejdříve tváří v tvář vychytal Harbu Ottmar a následně opět Harba branku přestřelil.

4. kolo první fotbalové ligy (hráno v Mladé Boleslavi):

FC Hradec Králové - Vysočina Jihlava 1:0 (1:0)
Branka: 25. Holeš. Rozhodčí: Královec - Blažej, Koval. ŽK: Mareš, Plašil - Urdinov. Diváci: 1146.

Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - Martan (80. M. Černý), Trubač (62. Zorvan), Vlkanova (68. Schwarz), Mareš, Malinský - Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný.

Jihlava: Hanuš - Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov - Urblík, Štěpánek (77. Harba) - Batioja (61. Vaculík), Hronek, Ikaunieks - Rabušic (73. Dvořák). Trenér: Hipp.

Důležité momenty utkání:

Hradec Králové - Jihlava: V poslední minutě nastavení zahodil Harba další tutovku

Hradec Králové - Jihlava: Hradecký Schwarz připravil tutovku pro Harbu, toho vychytal Ottmar

Hradec Králové - Jihlava: Dvořák se proti svým neprosadil, jeho ránu zblokoval Chleboun

Hradec Králové - Jihlava: Zorvanovu nebezpečnou střelu srazil na roh Rosa

Hradec Králové - Jihlava: Schwarz dostal míč proti noze, bránu ale vysoko překopl

Hradec Králové - Jihlava: Urdinov před odkrytou bránou netrefil míč

Hradec Králové - Jihlava: Batiojovi sebral míč v tutovce Holeš

Hradec Králové - Jihlava: Batioja sklepl míč Urblíkovi, ten vystřelil mimo

Hradec Králové - Jihlava: Hronek ve velké šanci vystřelil jen doprostřed brány

Hradec Králové - Jihlava: Obrovská šance Jihlavy – Ottmar sebral míč Batiojovi, Urblík pálil vedle

Hradec Králové - Jihlava: Holeš po rohu protlačil míč do brány a Hradec vede 1:0

Hradec Králové - Jihlava: Rabušic upadl ve vápně, ale na penaltu to nebylo

Hradec Králové - Jihlava: Hronek vypálil z dálky, Ottmar vyrazil na roh

Hradec Králové - Jihlava: Hanuš podrazil Mudru na hranici vápna, Trubač vystřelil nebezpečně z přímáku

Hradec Králové - Jihlava: Malinský poslal míč před bránu, Žondra na něj těsně nedosáhl