21. srpna 2016 • 16:55

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Příbram 3:0. Výhru řídil Škoda s Mešanovičem

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Slavie se dočkali první ligové výhry v novém ročníku ePojisteni.cz ligy, když porazili Příbram 3:0. O branky se postarali útočníci Muris Mešanovič a reprezentant Milan Škoda, který se v probíhajícím ročníku trefil poprvé. Skóre uzavřel v nastvení záložník Josef Hušbauer. Hostující Příbram je se skórem 0:9 poslední.

Slávistický trenér Uhrin udělal po čtvrteční prohře 0:3 v úvodním utkání 4. předkola Evropské ligy s Anderlechtem hned sedm změn v základní sestavě. Ta nejvýraznější nastala mezi tyčemi, kde Pavlenku nahradil Berkovec, který chytal poprvé od úvodního zápasu této sezony na půdě Levadie Tallinn.

Pražanům se v úvodu příliš nedařilo a první zajímavější možnost měli až ve 22. minutě, kdy po rohu hlavičkoval nad Škoda. Chvíli nato střílel těsně nad Souček. Jinak ale byly k vidění nepřesnosti a Příbram, která v úterý vypadla v domácím poháru s Litoměřickem, vážněji nehrozila vůbec.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Příbram 3:0. Domácí mají první výhru

Trápící se Slavii pomohl gól do šatny v poslední minutě úvodní půle. Zmrhalův centr poslal z první do tyče Škoda a odražený balon vrátil hlavou do sítě Mešanovič, který v minulém domácím ligovém utkání se Zlínem zajistil brankou v nastavení remízu.

Slávistický kotel se na druhou půli přesunul na jižní tribunu, kam po změně stran útočili domácí, a Pražané mohli brzy vedení navýšit. Nejprve v 53. minutě hlavičkoval těsně vedle Mešanovič, poté pálil z úhlu do horní části břevna Zmrhal a po hodině hry v poslední chvíli zablokoval Chaluš v šanci Mešanoviče.

Červenobílí trvalou převahu po přestávce zužitkovali v 65. minutě. Hušbauer našel mezi obránci Škodu a ten prostřelil Hrušku. Domácí kanonýr se dočkal první trefy od odvety 2. předkola Evropské ligy s Tallinnem.

Slavia - Příbram: Konečně! Škoda dal první gól v sezoně a Slavia vede 2:0

Až v 70. minutě měla větší šanci i Příbram, ale střídající Pilík zamířil těsně mimo. Ve druhé minutě nastavení naopak přidali třetí gól domácí, když z dálky napřáhl Hušbauer a chybující Hruška propustil míč do sítě.

4. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:0 (1:0)
Branky: 45. Mešanovič, 65. Škoda, 90.+2 Hušbauer. Rozhodčí: Proske - Kotík, Vysloužil. ŽK: Frydrych, Hušbauer - Trapp, Divíšek. Diváci: 5043.

Slavia: Berkovec - Bořil, Bílek, Frydrych, Švento - Souček - Mihalík, Hušbauer, Zmrhal (90. Mingazov) - Mešanovič (89. Van Kessel), Škoda (66. Barák). Trenér: Uhrin ml.

Příbram: Hruška - Tregler, Chaluš, Jiránek, Ferrara (74. Brandner) - Krameš, Trapp (68. Mahmutovič) - Peltier (57. Pilík), Rezek, Divíšek - Majtán. Trenér: Pulpit.

Slavia - Příbram: Hruška procedil Hušbauerovu střelu a je to 3:0

Slavia - Příbram: Mešanovičovu nebezpečnou akci zastavil skluzem Chaluš

Slavia - Příbram: Slavia mohla přidat druhou trefu – Zmrhal trefil spojnici

Slavia - Příbram: Mešanovič hlavičkoval těsně vedle

Slavia - Příbram: Na Mešanovičův centr nedoskočili Škoda ani Hušbauer

Slavia - Příbram: Tyč! Gól! Škoda a Mešanovič ostřelovali, Slavia vede 1:0