CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Hradec 2:0, Středočeši vedou tabulku

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 5. kole první ligy porazili na svém hřišti nováčka Hradec Králové 2:0. Ačkoli "Votrokům" momentálně Boleslav svůj stadion pronajímá, tentokráte potvrdila roli domácího celku a zápas rozhodla góly Lukáše Hůlky a Lukáše Magery. Vyhrála tak čtvrtý z pěti zápasů a aktuálně vede neúplnou tabulku.

Hradec však dlouho potvrzoval, že je v Boleslavi skoro jako doma, a byl aktivnějším týmem. Měl řadu standardních situací, ale bez přesnějšího zakončení. To Mladá Boleslav byla produktivnější.

V 10. minutě zahrával rohový kop Přikryl a stoper Hůlka z úhlu protlačil hlavou míč do branky. Pro reprezentanta do 21 let to byl druhý ligový gól v kariéře a první po dvou letech.

Hradec se pak tlačil za vyrovnáním, ovšem Vlkanova po hezké akci Holeše střílel v dobré pozici vedle. Stejně tak stoper Plašil , který se po rohu protlačil do dobré příležitosti, ale jeho hlavička těsně minula branku.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Hradec Králové 2:0

V závěru poločasu přišla Mladá Boleslav o reprezentanta Radu, který se zranil. I bez něj ale byla v druhé půli výrazně aktivnější. V 50. minutě byla blízko navýšení skóre. Jenže Přikryl trefil jen tyč a Mebrahtu nechal z dorážky vyniknout brankáře Ottmara.

Pojistka tak přišla až o pět minut později. Domácí kapitán Magera si stoupl k přímému kopu a střelou přes zeď se trefil přesně k tyči.

Hradec měl pak několik nadějných akcí, ovšem gólmana Diviše výrazně protáhl jen Chleboun. Na druhé straně pak třetí gól domácích odmítl po hlavičce Da Silvy skvělým zákrokem Ottmar. Boleslav porazila východočeský tým teprve podruhé z devíti vzájemných ligových zápasů.

FK Mladá Boleslav - FC Hradec Králové 2:0 (1:0)
Branky: 10. Hůlka, 56. Magera. Rozhodčí: Machálek - Pochylý, Antoníček. ŽK: Magera, Pauschek, Da Silva - Vlkanova, P. Černý, Malinský. Diváci: 3217.

M. Boleslav: Diviš - Pauschek, Da Silva, Hůlka, Fleišman (54. Keresteš) - Kúdela, Rada (46. Valenta) - Vukadinovič, Magera, Přikryl - Mebrahtu (83. Chramosta ). Trenér: Kalvoda.
Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - P. Černý (63. Pázler), Mareš - Martan (75. M. Černý), Vlkanova, Malinský (85. Zorvan) - Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný.

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Velká hradecká šance na závěr, Pázlera vychytal Diviš

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Vynikající Ottmarův zákrok! Vytáhl Douglasovu hlavičku

Mladá Boleslav - Hradec Králové: To bolelo! Rada si v souboji s Marešem zranil koleno a dohrál

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Chleboun měl na hlavě snížení, ale Diviš balon vytáhl nad břevno

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Magera se krásně trefil z přímáku a Boleslav vede 2:0

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Přikryl nastřelil tyč, Ottmar sebral tutovku Golgolovi

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Na Marešův nebezpečný centr spoluhráči těsně nedoskočili

Mladá Boleslav - Hradec Králové: Po Marešově rohu hlavičkoval Plašil těsně vedle