26. srpna 2016 • 20:08

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Teplice 0:2. Hosté počtvrté v sezoně udrželi nulu

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Jihlavy se ani v pátém ligovém kole nedočkali premiérové výhry v sezoně. Vysočina doma prohrála s Teplicemi 0:2 góly Admira Ljevakoviče a Jakuba Hory ze závěrečné čtvrthodiny. Severočeši zvítězili podruhé v ročníku a počtvrté neinkasovali.

Jihlava v úvodu soupeře zatlačila a v sedmé minutě si vytvořila první slibnou šanci, ale Hronek z voleje netrefil branku. I další domácí pokusy postrádaly přesnost a razanci, Urblíkovu střelu z dálky bez problémů chytil gólman Grigar a podobně dopadla i rána Ikauniekse.

Ani druhý poločas dlouho nic závratného nepřinášel. Jihlavští se dopředu nehnali a také hosté vypadali, že s remízovým výsledkem jsou docela spokojeni. V poslední dvacetiminutovce sice domácí zvýšili aktivitu, ale jejich převaha končila před pokutovým územím.

CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Teplice 0:2. Domácí dál čekají na výhru

Když už se Vysočina dostávala do nadějné situace, zrazovalo ji zdlouhavé zpracování, či nepřesné přihrávky. Jihlava přece jen zahrozila přízemní střelou Hronka, Grigar však nepříjemný pokus k tyči dokázal zneškodnit.

Lekci z efektivity hosté udělili Jihlavě hned z první střely na branku: v 78. minutě otevřel skóre dalekonosnou ranou Bosnaň Ljevakovič. O tom, že si tepličtí fotbalisté odvezou z Vysočiny tři body, bylo jasné čtyři minuty před koncem. Podél brankové čáry pronikl do vápna Fillo a Hora doklepl jeho přihrávku do prázdné brány. Hora tak stylově oslavil svůj 150. ligový zápas.

Vysočina Jihlava - FK Teplice 0:2 (0:0)

Branky: 78. Ljevakovič, 86. Hora. Rozhodčí: Nenadál - Mokrusch, Nádvorník. ŽK: Batioja, Rabušic - Kodeš, Vachoušek. Diváci: 2843.
Sestavy:Jihlava: Hanuš - Blaič, Mišůn, Rosa, Urdinov - Batioja (56. Zoubele), Urblík - Vaculík (66. Šamánek), Hronek (79. Dvořák), Ikaunieks - Rabušic. Trenér: Hipp.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob - Ljevakovič - Hora (89. Dressler), Hrubý (87. Vachoušek), Kodeš, Fillo (84. Potočný) - Vaněček. Trenér: Šmejkal.

Jihlava - Teplice: Gól! Jakub Hora posílá Teplice do dvougólového vedení

Jihlava - Teplice: Hronek protáhl Tomáše Grigara

Jihlava - Teplice: Gól! Ljevakovič otevírá skóre

Jihlava - Teplice: Grigar vyrazil střelu Hronka na roh

Jihlava - Teplice: Slibná šance Vaněčka ztroskotala na ofsajdu

Jihlava - Teplice: Parádní sóloakce Filla gólem neskončila